Małopolski Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej

Zespół Szkół Gastronomicznych nr 1 w Krakowie organizuje IV Małopolski Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej, który odbędzie się 13 listopada 2014 roku. W związku z tym serdecznie zapraszamy młodzież ze szkół gimnazjalnych. Uczestnicy konkursu zaprezentują się w pieśni i w poezji patriotycznej.

czytaj więcej ...

Małopolski Konkurs Szkół Gastronomicznych

Pomysł Małopolskiego Konkursu Szkół Gastronomicznych narodził się w 1999 r. Głównym celem było podnoszenie kwalifikacji uczniów kształcących się w zawodzie kucharza. Nauczyciele przedmiotów zawodowych opracowali regulamin.

czytaj więcej ...

Film promocyjny

Film promocyjny Zespołu Szkół Gastronomicznych nr 1 w Krakowie. Film w nietuzinkowy sposób przedstawia zajęcia prowadzone w szkole.


obejrzyj !!!

Od kwietnia 2011 r. ZSG nr 1 realizuje program dla szkół ponadgimnazjalnych „Moje finanse”. Program powstał z inicjatywy Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości i jest realizowany we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim oraz Fundacją Kronenberga. Program realizują nauczyciele podstaw przedsiębiorczości. Program ten jest wykorzystywany na lekcjach podstaw przedsiębiorczości jako doskonałe narzędzie dydaktyczne przybliżające uczniom zagadnienia zarządzania finansami. Towarzyszące programowi materiały dla ucznia pozwalają nauczycielowi organizować jego pracę indywidualną. Dzięki przygotowaniu nauczycieli podczas szkoleń i wyposażeniu ich w niezbędne materiały zajęcia przebiegają w bardzo atrakcyjnej formie, z wykorzystaniem metod aktywizujących i pracy w grupie. Realizację każdego modułu wspierają odpowiednio dobrane środki dydaktyczne, w tym: filmy, gry, symulacje oraz zestawy do twórczej pracy w grupach.