rownowaga kopiaWe wrześniu br. nasza szkoła przystąpiła, w ramach Szwajcarsko - Polskiego Programu Współpracy, do realizacji projektu KIK/34 „Zapobieganie nadwadze i otyłości oraz chorobom przewlekłym poprzez edukację społeczeństwa w zakresie żywienia i aktywności fizycznej”. Projekt ten ma na celu motywowanie młodzieży do działania w zakresie zapobiegania rozwojowi nadwagi i otyłości. Stanowi on podstawę dla rozwoju środowiska szkolnego niezbędnego do promowania zasad prawidłowego żywienia i aktywności fizycznej oraz nadzoru nad stanem odżywienia wśród młodzieży w wieku szkolnym. Po pomyślnie wdrożonym programie, zgodnie z założonymi kryteriami, nasza szkoła uzyska certyfikat Szkoły Przyjaznej Żywieniu i Aktywności Fizycznej.
Projekt jest wspierany przez Instytut Żywności i Żywienia w Warszawie. Instytucją współfinansującą jest Ministerstwo Zdrowia, a partnerami akcji są: Polskie Towarzystwo Dietetyki oraz Centrum Zdrowia Dziecka, natomiast honorowy patronat objął Minister Edukacji Narodowej.
Projekt wdrażany jest przez nauczyciela wychowania fizycznego p. Martę Mączkę oraz nauczycieli p. Leokadię Grygierzec, p. Magdalene Nosek, p. Ewę Pietrzyk, p. Martę Wierdak-Róż. Ponadto, na naszej stronie będziemy systematycznie umieszczać wskazówki, rady, informacje na temat zdrowego stylu życia, racjonalnego odżywiania się oraz form aktywności ruchowej. W zeszłym roku zaczęliśmy serie spotkań z ciekawymi ludźmi - specjalistami, sportowcami. W tym roku zamierzamy kontynuować i poszerzyć tą działalność. Równocześnie w życie szkoły wcielamy program edukacyjny „Żyj smacznie i zdrowo” we współpracy z Federacją Polskich Banków Żywności.
Tym samym chcemy poinformować, iż w naszej szkole już od dawna działamy na rzecz zdrowia naszych uczniów, realizując ogólnopolskie projekty.
 
» 5 czerwca odbył się w naszej szkole  FESTYN ZDROWIA
» 17.02.2016 r. „Dzień Marchewki” - bardzo zdrowy dzień pomarańczowy
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok