certySH17 listopada 2016 roku w naszej szkole w ramach Tygodnia Edukacji Globalnej odbyło się spotkanie uczniów klasy z Panem Tadeuszem Makulskim, członkiem Zarządu WFTO-Europe (Światowej Organizacji Sprawiedliwego Handlu Europe), koordynatorem projektów w Polskim Stowarzyszeniu Sprawiedliwego Handlu oraz programu Adopcji Serca.

capture 20161117 190741

Pan Makulski podzielił się z uczniami z klas: IV c, IV h, III k, I cj; swoją bogatą wiedzą na temat zależności globalnych i podstaw rozwoju idei Sprawiedliwego Handlu. Było to dla uczniów cenne doświadczenie, gdyż jako uczestnik wielu konferencji międzynarodowych opowiadał o rzeczach mu bliskich i poznanych bezpośrednio. Wydarzenie to nie było przypadkowe, gdyż  w ubiegłym roku szkolnym podczas TEG nasza szkoła podpisała deklarację dotyczącą zaangażowania się w promocję idei Sprawiedliwego Handlu w ramach ogólnopolskiej kampanii Szkoły Przyjazne dla Sprawiedliwego Handlu. Po spotkaniu z młodzieżą Pan Tadeusz Makulski w obecności Pani wicedyrektor Małgorzaty Matysik, koordynatorów szkolnych: Marty Wierdak-Róż, Sylwii Ptasznik i opiekuna Samorządu Uczniowskiego Sylwii Czekaj oraz koordynatora uczniów Klaudii Barnaś; wręczył Pani dyrektor Barbarze Brewczyńskiej dyplom potwierdzający wypełnienie zadań z 6 kategorii i uzyskanie tytułu Szkoła Przyjazna dla Sprawiedliwego Handlu. Na ręce Dyrekcji złożył także gratulacje dla całej społeczności szkolnej. Cieszymy się, że nasza praca została doceniona. Jesteśmy dumni, gdyż poczęstunek, który przygotowali nasi uczniowie pod czujnym okiem nauczycieli zawodu uzyskał liczne pochwały. Pan Makulski podkreślił walory ciast wykonanych według receptur uwzględniających produkty Fair Trade takie jak: kakao, rodzynki, orzechy i inne bakalie.
W ramach Kampanii podczas imprez szkolnych, zajęć z uczniami czy  spotkań z rodzicami promowaliśmy idee i produkty Sprawiedliwego Handlu z przekonaniem, że w ten sposób możemy przyczynić się do wspierania drobnych wytwórców z krajów globalnego Południa, dla których jest to szansa na utrzymanie się z pracy własnych rąk, poprawę warunków życia swoich rodzin oraz rozwój lokalnych społeczności. Bardzo cieszymy się, że nasze zaangażowanie na tym polu zostało pozytywnie ocenione i zaowocowało przyznaniem tego zaszczytnego tytułu. Wraz z XIII LO im. KEN  jesteśmy jedyną szkołą w Krakowie, która ten tytuł otrzymała. Jesteśmy przekonani, że dzięki takim działaniom świat może stać się lepszym.
Dziękujemy Dyrekcji, wszystkim uczniom,  nauczycielom i Samorządowi Uczniowskiemu za okazane nam wsparcie i wszelką pomoc. 
 
Sylwia Ptasznik i Marta Wierdak-Róż

» Zapraszamy do galerii zdjęć

 

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok