chiny2018.0105 października (piątek) odbyły się w naszej szkole zajęcia integracyjno - zapoznawcze z uczniami i nauczycielami z Chin.
Spotkanie rozpoczęło się od uroczystego przywitania przez Panią wicedyrektor Małgorzatę Matysik a następnie zaproszeni goście obejrzeli krótki film o Polsce, walorach turystycznych i krajoznawczych, symbolach narodowych.

Po filmie uczennica z klasy 3 t przedstawiła prezentację o najważniejszych miastach Polski, zabytkach w języku angielskim. Chcieliśmy w ten sposób przybliżyć tradycję, kulturę i historię naszego kraju, a w szczególności najbliższej okolicy i regionu.
W drugiej części spotkania odbyły się zajęcia integracyjno – zapoznawcze. Uczniowie z klasy 4c/j i 4t przygotowali wiele atrakcji dla gości z Chin. Były zabawy, quizy a nawet tańce. Najzabawniejszy zdecydowanie w tym był język wzajemnej komunikacji. Nauka chińskiego wcale nie jest prosta. Podobnie jak dla Chinczyków wymowa słów w języku polskim. Trzeba przyznać, że nasi goście wykazali wiele cierpliwości, otwartości i zaangażowania podczas zajęć. To miłe obcować z ludźmi o tak wysokiej kulturze osobistej i życzliwym nastawieniu do innych.
Na zakończenie zwiedziliśmy szkołę: pracownie gastronomiczne, obsługi konsumenta oraz boisko szkolne. Uczniowie i nauczyciele z Chin otrzymali od nas drobne upominki: foldery o Małopolsce oraz dokładną mapę Krakowa w języku angielskim.
Dodatkowym atutem tych zajęć była możliwość obcowania z językiem angielskim.
Zajęcia zakończyły się uroczystym obiadem przygotowanym przez naszych uczniów pod okiem p. Wandy Fundament, obsługa p. Seweryna Kurek.
Zajęcia integracyjno – zapoznawcze przygotowała wraz z uczniami p. Agnieszka Kosek – Kotula, tłumaczenie p. Marta Kowalik – Alherwy.

» Zapraszamy do galerii zdjęć

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok