chiny2019agaWe wtorek rozpoczęła się oficjalna wizyta uczniów wraz z opiekunami ze szkoły Jiangsu Province Xuzhou Technician College of Commerce and Tourism w Chinach.
Gości przywitała Dyrekcja naszej szkoły a następnie młodzież z Chin uczestniczyła w warsztatach integracyjno – językowych w sali 126 przygotowanych przez p. Agnieszkę Kosek – Kotulę wraz z uczniami z klasy 4c/j i 4h/t, 3h/t, tłumaczenie p. Agnieszka Pisarczyk.

Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali w formie multimedialnej symbole narodowe Polski, najważniejsze miasta w tym Kraków, Warszawę oraz ich walory turystyczno – krajoznawcze. Następnie zwiedzili pracownie gastronomiczne, hotelarską, informatyczną, obsługi konsumenta oraz wielofunkcyjne boisko szkolne.
Po krótkiej przerwie kawowej i słodkim poczęstunku rozpoczęły się zabawy integracyjne mające na celu wzajemne poznanie się, swoich zainteresowań, pasji. Uczniowie pracowali w grupach międzynarodowych: polsko – chińskich i trzeba przyznać, że świetnie sobie radzili we wzajemnej komunikacji.
Później była nauka języka polskiego. Próbowaliśmy naszych gości z Chin nauczyć podstawowych zwrotów i słów w naszym języku. W tym celu na podsumowanie zajęć zaproponowaliśmy rozwiązanie quizu KAHOOT polsko – angielsko – chińskiego :)
Młodzież pracowała na naszych szkolnych tabletach. Wszyscy świetnie się bawiliśmy a do gry włączyli się nawet nauczyciele z Chin.
Na zakończenie nasi goście otrzymali prezenty: mapki turystyczne Krakowa, foldery, gadżety do pisania oraz korale.
Słodki poczęstunek przygotował p. T. Dera a obiad p. W. Fundament z uczniami.
Jeszcze raz dziękujemy wszystkim uczniom naszej szkoły za zaangażowanie i pomoc w realizacji zajęć a naszym gościom życzymy udanego pobytu :).

» Zapraszamy do galerii zdjeć

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok