Menu główne

ava1

LOGO LIBRUS poziome

chiny2019W dniach 10 - 28.10.2019. grupa 8 uczniów naszej szkoły uczestniczyła pod opieką pań Magdaleny Nosek, Eweliny Wiktorek i Emilii Bożek w wymianie ze szkołą w mieście Xuzhou, w Chinach.

Nasza grupa została ciepło przyjęta przez naszych przyjaciół z Chin – dyrekcja i nauczyciele tamtejszej szkoły przygotowali bogaty program pobytu a rówieśnicy bardzo chętnie spędzali czas z naszymi uczniami i uczennicami. Mieliśmy niepowtarzalną możliwość rozwoju zawodowego, poprzez uczestnictwo w świetnie przygotowanych warsztatach kulinarnych oraz kulturowych.
Nasi uczniowie mogli obserwować mistrzów kuchni np. w pracy z wokami, przygotowujących tradycyjne potrawy czy podczas zajęć carvingu. Miło wspominamy dzień warsztatów Polsko-Chińskich, kiedy nasza młodzież w zespole przygotowywała potrawy na bazie tych samych składników, co Chińscy koledzy i koleżanki, a następnie wszyscy mogli podziwiać i degustować efekty naszej pracy. Inne ciekawe wydarzenia to lekcja parzenia herbaty czy nauka Tańca Smoka. Natomiast w czasie Dnia Sportu uczniowie brali udział w wielu konkurencjach, zaprezentowali umiejętności taneczne jak również, wraz z kolegami, rozegrali pasjonujący mecz piłki nożnej, zakończony wynikiem 2:2. Poza wymiarem edukacyjnym nie sposób nie wspomnieć o części krajoznawczej. Nasz napięty grafik pozwolił odkryć niezwykłe miejsca w Xuzhou i Pekinie. Mieliśmy szansę zobaczyć wiele atrakcji turystycznych i miejsc znanych na całym świecie. Nasze aparaty zapełniły się setkami zdjęć z Wielkiego Muru Chińskiego, Zakazanego Miasta, Świątyni Nieba i innych pięknych zakątków Chin.
Nasz pobyt zapamiętamy jako bardzo rozwijający i owocny w nowe doświadczenia. Niesamowite wrażenia pozostaną na pewno w pamięci na długo. Nasze rozstanie wywołało wiele emocji i wzruszeń... Nic dziwnego, w końcu nie codziennie zawiera się przyjaźnie z rówieśnikami z drugiego końca świata. Rozstając się obiecaliśmy więc, że na pewno wykorzystamy każdą okazję do ponownego spotkania z młodzieżą i nauczycielami z Chin. Może zaśpiewamy wtedy znów „See you again…”.

» Zapraszamy do galerii zdjęć

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok