Menu główne

ava1

LOGO LIBRUS poziome

119041928 3239594539487825 2418594887909270600 n

7 września 2020 roku w naszej szkolnej czytelni odbyło się wspólne czytanie „Balladyny” Juliusza Słowackiego. Ogólnopolska Akcja Narodowego Czytania została zapoczątkowana przez parę prezydencką w 2011 roku i cieszy się dużym zainteresowaniem i uznaniem do dzisiaj. Co roku w pierwszych dniach września para prezydencka dokonuje uroczystego otwarcia imprezy, czytając fragment wybranego na dany rok utworu należącego do kanonu dzieł literatury polskiej. Od 2018 roku, także nasza szkoła aktywnie uczestniczy w tym jakże wartościowym i ciekawym przedsięwzięciu.

W poniedziałek o godzinie 9:30 pamiętając o przestrzeganiu zasad reżimu sanitarnego, uczniowie naszej szkoły z klas: 2h, 2l, 2m, 2o, 3a, 3b, 3c, 3h, 4b, oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, zebrali się w czytelni szkolnej. Wspólne czytanie otworzyła pani dyrektor Małgorzata Matysik wraz z panią wicedyrektor Małgorzatą Mochel, która wprowadziła uczestników w problematykę utworu. Całodzienna impreza stała się okazją do obcowania z wybitnym dziełem należącym do dziedzictwa polskiej kultury. To także doskonała okazja do promowania czytelnictwa zarówno wśród uczniów jak i nauczycieli. Nad całością imprezy czuwały p. Elżbieta Kuter – Strączyńska oraz p. Elżbieta Nakielny.

Galeria zdjęć

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok