VI miejsce siatkarzy Naszej Szkoły w turnieju kwalifikacyjnym o awans do I Amatorskiej Ligi SKS na sezon 2018/2019

siatka2018 6 miejscejpgReprezentacji piłki siatkowej chłopców ZSG nr 1 niestety nie udało się awansować do najwyższej klasy rozgrywkowej. Po długich rozgrywkach podzielonych na 2 fazy, eliminacyjnej i finałowej, zajęli oni 6 miejsce w rozgrywkach. Trzeba przyznać że wszystkie mecze miały bardzo emocjonujący przebieg, a wygrane decydowały się do ostatnich punktów.

Czytaj więcej: VI miejsce siatkarzy Naszej Szkoły w turnieju kwalifikacyjnym o awans do I Amatorskiej Ligi SKS na...

Nasze uczniowie przygotowują się do występu na XV „Styczniowe spotkania gimnazjalistów”

cheerliders

Chcecie więcej? - - - - - - - - > Zapraszamy na XV „Styczniowe spotkania gimnazjalistów”, które odbędą się w dniu 18.01.2018 r. - ul. Ułanów 9.
Tego dnia przedstawimy naszą ofertę edukacyjną dla wszystkich gimnazjalistów z Krakowa. Tradycyjnie będziemy prezentować nasze talenty: intelektualne, artystyczne, a przede wszystkim kulinarne.
Czytaj więcej: Nasze uczniowie przygotowują się do występu na XV „Styczniowe spotkania gimnazjalistów”

Uczniowie klas maturalnych ćwiczą poloneza na studniówkę

polonez2017Czas studniówkowy rozpoczęty. Do tego jakże ważnego balu przygotowują się uczniowie klas maturalnych. Odbyły się już pierwsze próby poloneza, który otwiera każdą studniówkę. Wiadomo, że musi on być perfekcyjny i wyjątkowy, tak by zadziwił wszystkich gości.
Maturzyści pod okiem nauczycieli wychowania fizycznego uczą się kroków i figur, by jak najlepiej wypaść podczas balu.
Z naszą kamerą gościliśmy na jednej z prób

12.12.2017 - Mistrzostwa Krakowa w pływaniu indywidualnym i sztafetowym

sztafeta2017W dniu 12 grudnia 2017 r. na basenie Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie odbyły się Mistrzostwa Krakowa w pływaniu indywidualnym i sztafetowym dziewcząt i chłopców w ramach Licealiady. Indywidualnie rywalizowano na dystansie 50 m w czterech stylach: dowolnym, klasycznym, grzbietowym i motylkowym, natomiast sztafety rywalizowały na dystansie 8 x 50 m stylem dowolnym.

Czytaj więcej: 12.12.2017 - Mistrzostwa Krakowa w pływaniu indywidualnym i sztafetowym

7.12.2017 - Mistrzynie Krakowa w piłce ręcznej dziewcząt

DSC 0588Po blisko dwutygodniowej rywalizacji w ramach Krakowskiej Olimpiady Młodzieży reprezentacja naszej Szkoły w piłce ręcznej dziewcząt dotarła do finału. Mecz o I miejsce odbył się w środę 7 grudnia 2017 r. w Centrum Rozwoju Com Com Zone. Finał to popis gry naszych zawodniczek i pewne zwycięstwo. Nasze złotka w każdym spotkaniu „błyszczały” na parkiecie, w pięknym stylu dowodząc, że Szkoła ma najlepsze szczypiornistki w Krakowie.

Czytaj więcej: 7.12.2017 - Mistrzynie Krakowa w piłce ręcznej dziewcząt

7.12.2017 - IV miejsce piłkarzy ręcznych naszej Szkoły w rozgrywkach finałowych

finalchlopcy2017Niestety reprezentacji naszej Szkoły w piłce ręcznej nie udało się powtórzyć sukcesu ich koleżanek ze Szkoły. W finałowych zmaganiach o tytuł mistrza Krakowa w piłce ręcznej chłopców, po niezwykle zaciętych i emocjonujących meczach, zajęli ostatecznie IV miejsce w rozgrywkach. Jest to niewątpliwie i tak olbrzymi sukces, zważywszy na to że zespoły przeciwników złożone były w większości z aktualnie grających i trenujących zawodników piłki ręcznej. Gratulujemy szczypiornistom wielkiego sukcesu i czekamy na podobne emocje w przyszłym roku.
Czytaj więcej: 7.12.2017 - IV miejsce piłkarzy ręcznych naszej Szkoły w rozgrywkach finałowych