Wyniki konkursu English Ace 2020

High Flier 2019Zdążyli napisać test w ostatnim momencie! 11 marca 2020 odbyła się jubileuszowa XX edycja konkursu English Ace. W tym roku wzięła w nim udział rekordowa ilość uczestników z klas pierwszych (absolwenci podstawówek i gimnazjów razem wzięci) -1318 uczniów (sic!). W tak doborowym gronie niełatwo było o sukcesy, tym bardziej, że konkurs jest naprawdę bardzo trudny.
Za błędną odpowiedź uczestnicy otrzymują minusy, co bardzo wpływa na końcowy wynik. Maksymalny możliwy wynik to 224 punkty. Oto rezultat zmagań lingwistycznych uczniów z ZSG nr 1:

Czytaj więcej: Wyniki konkursu English Ace 2020

9.12.2019 - Małopolski Turniej Recytatorski Poezji Współczesnej

mochel m201948 o9 XII 2019 r. został rozstrzygnięty Małopolski Turniej Recytatorski Poezji Współczesnej im. Andrzeja Bursy, który odbył się w Młodzieżowym Domu Kultury im. Andrzeja Bursy w Krakowie. Naszą szkołę reprezentowały uczennice : Oliwia Bryndza z kl. I o, Angelina Kryza z kl. I o, Justyna Zapała z kl. I o, Karolina Nowak z kl. II h oraz Kamila Piechnik z kl. IV ht.

Czytaj więcej: 9.12.2019 - Małopolski Turniej Recytatorski Poezji Współczesnej

Finał konkursu Historia Bogdana Włosika i Komisji Robotniczej Hutników NSZZ Solidarność na tle dziejów Nowej Huty

page wlosik2019W piękną, wyjątkowo ciepłą i słoneczną październikową sobotę (12 października) odbył się XXIV Memoriałowy Bieg im. Bogdana Włosika. Wydarzenie to już po raz drugi występuje w parze z konkursem adresowanym do uczniów szkół zawodowych. Dwuetapowy konkurs obejmuje swoim zakresem przebieg i skutki strajków robotniczych w Nowej Hucie, życiorys Bogdana Włosika oraz historię KRH Solidarność.

Czytaj więcej: Finał konkursu Historia Bogdana Włosika i Komisji Robotniczej Hutników NSZZ Solidarność na tle...

24.09.2019 - Konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych

konkurs angielski2019Dnia 24.09.2019 roku uczniowie klas pierwszych brali udział w Szkolnym konkursie wiedzy o krajach angielskiego obszaru językowego, który został zorganizowany w ramach szkolnych obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych. Konkurs otworzyła Pani wicedyrektor Małgorzata Mochel.

Czytaj więcej: 24.09.2019 - Konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych

Mistrz Przedmiotu z Języka Niemieckiego

mistrzjnW maju wszystkie klasy uczące się języka niemieckiego pisały test sprawdzający wiedzę z języka niemieckiego. Zadanie nie było łatwe, ponieważ test obejmował materiał z całego roku, jednak wśród piszących znalazły się osoby, które bardzo dobrze sobie z nim poradziły. Uczniowie z najlepszymi wynikami zdobyli tytuły „Mistrza Przedmiotu”.

A oto tegoroczni mistrzowie:

Czytaj więcej: Mistrz Przedmiotu z Języka Niemieckiego

Nasza uczennica Weronika Matuszczyk zajęła I miejsce i zdobyła Laur Jubilata w Turnieju Jednego Wiersza

laureaci2019 czrwiecWeronika Matuszczyk - uczennica Zespołu Szkół Gastronomicznych nr 1 w Krakowie zajęła I miejsce i zdobyła Laur Jubilata w Turnieju Jednego Wiersza.
XV Spotkanie Młodych Poetów Krakowa wyłoniło najlepszych młodych poetów z Małopolski. Wśród nich znaleźli się uczniowie naszej szkoły- Michał Jaracz z klasy IIb oraz Julia Popielak z klasy Ih, którzy uzyskali wyróżnienia, a tym samym ich utwory poetyckie zostały opublikowane w tomiku poetyckim ALMANACH 2019.

Czytaj więcej: Nasza uczennica Weronika Matuszczyk zajęła I miejsce i zdobyła Laur Jubilata w Turnieju Jednego...
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok