Kraków hejnał gra,
Tak wita mnie.
Patrzy na mnie, jakby wiedział, że
Wracam po to, by
Choć na kilka chwil
Zamknąć oczy (…)
Myslowitz  Kraków     

IMG 20180126 14554326 stycznia 2018 roku miał miejsce uroczysty finał  XV edycji konkursu wojewódzkiego, którego organizatorem jest Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży mieszczące się przy ul. Wietora w Krakowie.

Myślą przewodnią konkursu jest kultywowanie pamięci i dbałość o tradycję  oraz współistnienie kultur różnych narodów poprzez twórcze działania młodzieży. Konkurs dzieli się na trzy kategorie: prace plastyczne, filmowe i literackie.

Do tej pory konkurs nawiązywał tematyką do krakowskiego Kazimierza,jednak w tym roku rozszerzono  projekt przenosząc go na obszar całego Krakowa.
W ciągu minionych lat uczniowie naszej szkoły wielokrotnie brali udział w tym ważnym, kulturowym wydarzeniu i wiele razy ich twórcza praca zdobywała uznanie konkursowego jury. W tym roku również nie odstąpiliśmy od tradycji i po raz kolejny uczestniczyliśmy w uroczystościach finałowych, na które wraz z opiekunem-Joanną Pstruś- została zaproszona uczennica klasy 2b-Dominika Krawczyk, która wzięła udział w konkursie po raz drugi. W ubiegłym roku Dominika za swoją pracę literacką  Niebo nad Kazimierzem otrzymała II miejsce. Tym razem sięgnęła po najwyższy laur zdobywając I miejsce za piękne opowiadanie zatytułowane Anioł z Mariackiej Wieży.
Laureatce serdecznie gratulujemy, życząc zapału i literackiej weny. Niech powyższe sukcesy staną się również zachętą dla innych uczniów, by spróbowali swoich sił w kolejnych edycjach konkursu.

» Zapraszamy do galerii zdjęć

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok