"Opisuj to,co nie powinno zostać zapomniane"
Isabel Allende

asia2019Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży przy ul. Wietora 13 w dniu 1.02.2019 roku po raz kolejny ugościło w swych murach laureatów literackiego konkursu wojewódzkiego organizowanego pod hasłem "Kraków-Stare Miasto, wieści z podwórek, ulic i zaułków..."

Młodzi twórcy, biorący udział w konkursie, mogli pochwalić się swoją wyobraźnią i talentem pisarskim tworząc opowiadania i eseje związane tematycznie z Krakowem, który w ich utworach stanowił nie tylko tło, ale stawał się również bohaterem prezentowanych przez młodych pisarzy wydarzeń.

Uczniowie naszej szkoły wierni są konkursowi od wielu lat,a ich literacka wena wielokrotnie była doceniana przez jury konkursowe.Także i w tym roku nasi młodzi artyści nie zawiedli. Miło nam oznajmić,że reprezentantom ZSG nr 1 udało się sięgnąć po najwyższe laury. I tak: 3 miejsce za opowiadanie "Z legend prehistorycznego Krakowa" zdobył Jakub Tomaszewski z klasy Ik. Na drugim miejscu znalazł się Dawid Wicenciak z klasy 3 a za tekst zatytułowany "Krakowskie gołębie".1 miejsce zajęła Dominika Krawczyk dzięki pięknemu opowiadaniu "Eros Bendato".
Uczniów przygotowała Joanna Pstruś.
Młodym twórcom gratulujemy lekkości pióra i pisarskiej weny. Liczymy na to,że ich sukces wpłynie motywująco na tych,którzy chcieliby pochwalić się swoją twórczością na konkursowym forum.

» Zapraszamy do galerii zdjęć

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok