konkurs bhp613 grudnia 2017r. odbył się etap regionalny Konkursu: „Poznaj swoje prawa w pracy” organizowanego przez Państwową Inspekcję Pracy. Wystartowało w nim 64 uczniów z 33 szkół ponadgimnazjalnych województwa małopolskiego. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 3 a: Kinga Sobelga i Piotr Sobesto, którzy uzyskali najlepszy wynik na etapie szkolnym spośród 40 uczniów naszej szkoły biorących w nim udział.

Etap regionalny odbył się w Hotelu Best Western w Krakowie. Uczniowie mieli do rozwiązania test złożony z 35 pytań, w którym poruszono zagadnienia związane z wymiarem urlopu, za czas pracy dla pracownika tymczasowego, wynagrodzenia oraz szczegółowe tematy związane z BHP. Na rozwiązanie testu uczestnicy mieli 25 minut. Młodzież wykazała się bardzo dużym poziomem wiedzy i znajomością zagadnień z prawa pracy. Do sukcesu zabrakło zaledwie 3 pkt! Nasi uczniowie: Kinga i Piotr znaleźli się w ścisłej czołówce.
Warto dodać, że do konkursu musieli przygotować się w krótkim czasie z 400 pytań z obszaru prawa pracy dotyczących:
przepisów ogólnych
stosunku pracy
wynagrodzeń
czasu pracy
uprawnień rodzicielskich
urlopów wypoczynkowych
młodocianych
niepełnosprawnych
pracy tymczasowej
kar, wykroczeń
bezpieczeństwa i higieny pracy.
Nad przebiegiem konkursu czuwali pracownicy Okręgowego Inspektoratu Pracy w Krakowie. Prace testowe zostały ocenione przez komisję konkursową w skład której weszli m.in.: Okręgowy Inspektor Pracy w Krakowie Józef Bajdel, wizytator Kuratorium Oświaty w Krakowie Sebastian Walosczyk, nadinspektor sekcji prawnej, promocji i prewencji OIP w Krakowie Artur Samek.
 Uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz zestawy upominków. Naszym uczniom gratulujemy świetnego wyniku i życzymy dalszych sukcesów :)
                                        Agnieszka Kosek - Kotula

» Zapraszamy do galerii zdjęć

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok