almaspeiWiększość z nas w swoim życiu zakłada, że będzie miało dziecko. Oczekując na nie każdy pragnie, by jego dziecko urodziło się zdrowe i na nic nie chorowało. Niestety te marzenia nie wszystkim rodzicom się spełniają. Wtedy ważne jest by nie zostać samemu… Na terenie Krakowa i okolic Fundacja Hospicjum Domowego dla Dzieci „Alma Spei” obejmuje swoją opieką właśnie 38 dzieci nieuleczalnie chorych. Najmłodszy podopieczny Fundacji ma 3 miesiące a najstarszy 19 lat. Dzięki staraniom Fundacji te nieuleczalnie chore dzieci nie muszą przebywać w szpitalach, mogą być wśród najbliższych, na ich buziach do końca może pojawiać się uśmiech… Ale by to marzenie spełniło się potrzebna jest bardzo przyziemna rzecz - pieniądze. Dlatego też młodzież naszej Szkoły postanowiła wspomóc działania Fundacji i w dniu 14.11.2010 brała udział w kweście przy kościele Arka Pana w Nowej Hucie. Darczyńcy byli bardzo hojni, wielu z nich było bardzo wzruszonych po wysłuchaniu słów pan doktor Małgorzaty Musiałowicz, która krótko podczas mszy opowiadała o podopiecznych Hospicjum.

My serdecznie dziękujemy uczniom, którzy w wolnym dniu znaleźli czas (ponad 5 godzin!) by kwestować, a przede wszystkim znaleźli w sobie to coś… chęć pomocy innym. Wśród tych uczniów znaleźli się uczniowie z klasy 1b, 2i, 3h pod opieką pani Katarzyny Schiff i pani Marty Kowalik. Niedzielna kwesta nie jest jednorazową akcja, w której nasi wolontariusze wzięli udział.

 

W dniach 30.10 - 31.10 duża grupa uczniów kwestowała na cmentarzu Batowice na rzecz Hospicjum im. Św. Łazarza w Krakowie.

 

W dniu 21.11 kolejna grupa młodzieży będzie uczestniczyć w kweście na rzecz Hospicjum „Alma Spei” przy kościele na os. Mistrzejowice.

 

W styczniu 2011 młodzież będzie mogła przygotować i zorganizować spotkanie opłatkowe dla chorych dzieci i ich rodzin - podopiecznych Domowego Hospicjum dla Dzieci Fundacji „Alma Spei”.

 

www.almaspei.pl

 

 

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok