wolontariatMiło nam zauważyć,  że wolontariat już działa!!! W dniu 10.09.2011 grupa 17 wolontariuszy z naszej szkoły pod opieką pani Teresy Fajferek uczestniczyła w IV Marszu Nadziei i  Życia organizowanym  przez Fundację Urszuli Smok „Podaruj Życie”. Celem Marszu Nadziei i Życia jest promocja dawstwa szpiku kostnego oraz ukazanie społeczeństwu sytuacji chorych na nowotwory.

Akcja rozpoczęła się w sobotę o godz. 1400 w  Sali Obrad Urzędu Miasta Krakowa, na Placu Wszystkich Świętych gdzie  Martyna Kliszewska, Rafał Bryndal, Jan Peszek oraz Jakub Przebindowski przeczytali  listy z marzeniami chorych hematoonkologicznie.

Nasi wolontariusze aktywnie pomagali w organizacji marszu, rozdając uczestnikom balony z  tymi marzeniami oraz niosąc banery.

wolontariat1 

W korowodzie z zielonymi balonikami szli w takt jazzowego big-bandu m.in., wojewoda Stanisław Kracik i wiceprezydent Krakowa Elżbieta Lęcznarowicz.

wolontariat2 

Marsz przeszedł ulicami starego Krakowa pod okno Papieskie gdzie balony z życzeniami zostały wysłane do nieba  budząc duże zainteresowanie i życzliwość przechodniów.

wolontariat3 

Serdecznie dziękujemy wolontariuszom z klas Ic, Ij ,IIa , IIc za udział w marszu!!! 

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok