zusOd października nasza szkoła bierze udział w projekcie edukacyjnym: „Lekcje z ZUS –em”. W ramach tego projektu uczniowie pięciu klas: 2h/t, 3a, 3k, 4a i 4c uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez pracowników ZUS: panie Annę Wilczek i Annę Nowak – Opiekuna Płatnika Strategicznego.

Celem zajęć była popularyzacja wiedzy o ubezpieczeniach społecznych i kształtowanie świadomości młodzieży na temat istoty ubezpieczeń w dorosłym życiu. W trakcie zajęć uczniowie mogli skorzystać z porad fachowców na temat ubezpieczeń szczególnie w zakresie umów o pracę oraz umów cywilnoprawnych. Zajęcia są ukierunkowane głównie na praktyczne aspekty funkcjonowania systemu ubezpieczeń społecznych. Stanowią formę przygotowania młodych ludzi do wejścia na rynek pracy. Dodatkową korzyścią z udziału w projekcie jest udostępnienie bezpłatnych materiałów dydaktycznych uczniom naszej szkoły.
Zachętą do udziału w projekcie jest Olimpiada Wiedzy o ZUS do której zgłosiło się, aż 40 uczniów naszej szkoły. I etap odbędzie się we wtorek, 29 listopada 2016r.
Z pewnością warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych. Kiedy młody człowiek idzie do pracy powinien wiedzieć, że pracodawcy zobowiązani są odprowadzać składki i nie należy traktować tych składek jako czegoś pomniejszającego przychód ale będącego gwarancją wypłaty w przyszłości świadczeń. Wiedza na tematy ekonomiczne, w tym również związane z ubezpieczeniami społecznymi może przyczynić się do podejmowania właściwych decyzji przez młodych ludzi na rynku pracy.

Projekt jest realizowany w naszej szkole z inicjatywy Pani Dyrektor Barbary Brewczyńskiej.

Agnieszka Kosek-Kotula

» Zapraszamy do galerii zdjęć

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok