„Mamy niepodległą” 100 - lecie odzyskania przez Polskę niepodległości

flaga2018Uroczystości związane z dniem 11 listopada, w 2018 roku, roku jubileuszowym, miały szczególny przebieg i oprawę. Imprezy odbywające się w dniu 9 listopada, były zwieńczeniem całorocznej pracy i zaangażowania się uczniów i nauczycieli ZSG nr 1 w obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Czytaj więcej: „Mamy niepodległą” 100 - lecie odzyskania przez Polskę niepodległości

Dla Niepodległej 100 lat odzyskania Niepodległości

niepodegla2018jpgDziś w naszej szkole uczciliśmy 100-lecie odzyskania Niepodległości.
Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom :-)

Samorząd Uczniowski

10.10.2018 - Szkolny etap Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Niepodległość” - rozstrzygnięty

konkursela s10 października 2018 roku odbył się szkolny etap Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego pt. „Niepodległość”. Konkurs organizowany jest przez Politechnikę Krakowską im. Tadeusza Kościuszki w Krakowie, w ramach XIII edycji Dni Jana Pawła II. W tym roku temat wydarzenia nawiązywał do jubileuszu 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczestnicy mieli za zadanie wykonać do 4 autorskich zdjęć, których tematem przewodnim miał być motyw niepodległościowy.

10.10.2018 - VIII Małopolski Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej już za nami

8MKpipp10 października 2018 roku w Teatrze Łaźnia Nowa miał miejsce VIII Małopolski Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej, zorganizowany przez Zespół Szkół Gastronomicznych nr 1 w Krakowie przy współpracy z Biurem Poselskim Posła na Sejm RP Pana Ireneusza Rasia. Było to szczególne wydarzenie, a wszystko ze względu na 100 rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Czytaj więcej: 10.10.2018 - VIII Małopolski Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej już za nami

Pierwszy etap konkursu pod hasłem: „Historia Bogdana Włosika i Komisji Robotniczej Hutników NSZZ "Solidarność"- ku pamięci w setną rocznicę odzyskania niepodległości"

my dla nieodleglej2018.09W dniu 25.09.2018 roku w Zespole Szkół Zawodowych Huty im.T. Sendzimira w Krakowie odbył się pierwszy etap konkursu pod hasłem: „Historia Bogdana Włosika i Komisji Robotniczej Hutników NSZZ "Solidarność"- ku pamięci w setną rocznicę odzyskania niepodległości". Celem konkursu było uczczenie pamięci Bogdana Włosika, młodego hutnika zastrzelonego w 1982 roku pod kościołem Arka Pana w Krakowie oraz przypomnienie roli KRH NSZZ Solidarność w życiu naszej dzielnicy.

Czytaj więcej: Pierwszy etap konkursu pod hasłem: „Historia Bogdana Włosika i Komisji Robotniczej Hutników NSZZ...

5.09.2018 - Ogólnopolska Akcja Narodowego Czytania „Przedwiośnia”

„OJCZYZNA - to najpierwszy obowiązek”

narodowe czytanieDnia 5 września 2018 roku w Zespole Szkół Gastronomicznych nr 1 w Krakowie odbyła się uroczysta akcja Narodowego Czytania „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego przygotowana i prowadzona przez panie- Elżbietę Kuter- Strączyńską oraz Martę Bernadzikiewicz- Stępień.
Zainaugurowana przez Parę Prezydencką 28 lutego tegoroczna odsłona Narodowego Czytania odbywa się w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Czytaj więcej: 5.09.2018 - Ogólnopolska Akcja Narodowego Czytania „Przedwiośnia”

13.06.2018 - Na krakowskim szlaku niepodległości- lekcja historii w plenerze

14czerwca2018W tym roku mija sto lat od odzyskania przez Polskę niepodległości. Do upamiętnienia tej rocznicy aktywnie włącza się także nasza szkoła. 13 czerwca uczennice z klasy III cj i III ht pod opieką Sylwii Ptasznik i Marty Wierdak-Róż wyruszyły na trasę wiodącą z Podgórza na Oleandry, aby znaleźć ważne miejsca związane z Józefem Piłsudskim, którego działalność najbardziej kojarzy się z działalnością niepodległościową w Krakowie. Punktem początkowym na trasie naszego spaceru był Plac Niepodległości.

Czytaj więcej: 13.06.2018 - Na krakowskim szlaku niepodległości- lekcja historii w plenerze
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok