Menu główne

ava1

LOGO LIBRUS poziome

my dla nieodleglej2018.09W dniu 25.09.2018 roku w Zespole Szkół Zawodowych Huty im.T. Sendzimira w Krakowie odbył się pierwszy etap konkursu pod hasłem: „Historia Bogdana Włosika i Komisji Robotniczej Hutników NSZZ "Solidarność"- ku pamięci w setną rocznicę odzyskania niepodległości". Celem konkursu było uczczenie pamięci Bogdana Włosika, młodego hutnika zastrzelonego w 1982 roku pod kościołem Arka Pana w Krakowie oraz przypomnienie roli KRH NSZZ Solidarność w życiu naszej dzielnicy.

W powyższym przedsięwzięciu uczestniczyli uczniowie ze szkół zawodowych w Nowej Hucie.

ZSG nr 1 reprezentowało pięcioro uczniów pod opieką mgr Joanny Pstruś:
Marlena Tomerska, Witold Mondry, Szymon Pstruś z klasy 2b oraz Magdalena Ciepła i Adrian Kowalski z klas 3a i 3b.

Trzeba przyznać, że organizatorzy stanęli na wysokości zadania, a sam test, który naszym uczniom przyszło rozwiązać, był na wysokim poziomie, bowiem trzeba się było wykazać wiedzą historyczną, społeczną i kulturową dotyczącą dzielnicy Nowa Huta z okresu od powstania miasta aż do lat 90-tych.

Naszym uczniom pozostała, co prawda, jedynie pamiątka w postaci dyplomów i drobnych upominków i choć nie udało nam się zakwalifikować do drugiego etapu, jesteśmy przekonani, że w przyszłym roku,bogatsi o dzisiejsze doświadczenie,postaramy się dostać do finału.

Pamiętać jednak należy, iż sam udział w zawodach, wysłuchanie ciekawej prelekcji gościa- Władysława Kieliana oraz obejrzenie filmu dokumentalnego o Nowej Hucie, poszerzyły naszą wiedzę o miejscu, które zwiemy "małą Ojczyzną", posiadającego niezwykłą historię, z której możemy być dumni.

» Zapraszamy do galerii zdjęć

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok