bezpieczny internet2018W dniu 06.02.2018 obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Bezpiecznego Internetu pod hasłem Tworzymy kulturę szacunku w sieci. Z inicjatywy SU, pedagoga i psychologa szklonego, podjęto szereg działań związanych z tym tematem.  Organizatorem tego wydarzenia w Polsce  jest  Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Zwracają  oni uwagę, że bez szacunku nie zbudujemy kultury zrozumienia, zaufania i tolerancji.

Brak poszanowania innych osób, ich prywatności czy odmiennych poglądów, skutkuje pojawianiem się w Internecie tak niepokojących zjawisk jak: cyberprzemoc, hejt, seksting, ksenofobia.
Nasza szkoła włączyła się w działania mające na celu uzmysłowienie młodzieży jak ważne są szacunek i tolerancja wobec współużytkowników Internetu. Poszczególne klasy przygotowały plakaty - Kodeks bezpiecznego internauty, w ramach godzin z  wychowawcą przeprowadzone zostały lekcje  na temat bezpieczeństwa w Internecie. Uczniowie mieli też okazję obejrzeć i przedyskutować filmy edukacyjne przygotowane przez  Safer Internet (PCPSI). Dziękujemy wszystkim wychowawcom i nauczycielom, którzy włączyli się
w obchody Tygodnia Bezpiecznego Internetu.

bezpieczny internet2018

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok