Szkolne Koło Geograficzne działa w Zespole Szkół Gastronomicznych nr 1 już od wielu lat...

 Jeśli interesuje cię otaczający świat, intrygują współczesne problemy globalne, chcesz poznać królestwo Inków i Kondora, perłę Oceanu Indyjskiego, czy zrozumieć zróżnicowanie środowiska przyrodniczego i kulturowego naszej Ziemi, to weź udział w spotkaniach z geografią. Tematyka zajęć jest dostosowywana do potrzeb i zainteresowań uczestników a nurtujące nas problemy środowiskowe, rozwiązujemy przy użyciu metod aktywnych.
Koło geograficzne
"Geografia dla ambitnych" serdecznie zaprasza wszystkich miłośników geografii, przyszłych olimpijczyków, oraz poszukiwaczy własnych zainteresowań.

Cele koła geograficznego:

1. Przygotowanie uczniów do konkursu geograficznego,
2. Poszerzenie wiedzy geograficznej uczniów,
3. Zdobycie umiejętności organizowania i planowania wycieczek grupowych,
4. Rozwijanie umiejętności poszukiwania źródeł informacji dotyczących danego tematu,
5. Kształtowanie uczuć, dzięki którym zdobywa się umiejętność rozumienia innych ludzi i siebie samego, umiejętność współżycia i współdziałania w zespole,
6. Rozwijanie umiejętności działania intelektualnego w rozwiązywaniu określonych problemów,
7. Wyrobienie nawyku racjonalnego i pożytecznego spędzenia wolnego czasu (rozwijanie indywidualnych zamiłowań),
8. Poznawanie kraju i świata (krajobrazu, przyrody, gospodarki i kultury),
9. Umiejętność prowadzenia obserwacji i weryfikowania materiałów z przeprowadzonych wycieczek.

Tu znajdziecie linki do ciekawych polskich serwisów z mapami. Waro do nich zajrzeć i przetestować ich działanie! 

Zumi  Jest to lokalizator internetowy, który pomoże w odnalezieniu różnego rodzaju punktów usługowych, takich jak urzędy, kina, obiekty handlowe czy restauracje. Witryna korzysta z map wektorowych oraz z map satelitarnych. 
 Globtroter  W serwisie tym zebrano liczne mapy państw i regionów turystycznych pochodzące z folderów informacyjnych, które warto przejrzeć zanim wyruszymy na wakacyjne szlaki.
MapaPolski  Nieco skromniejszy, ale również wart odwiedzenia serwis - interaktywny plan z możliwością wyszukiwania odpowiednich miast czy regionów. Dostępnych jest 17500 miejscowości.
Pilot.pl Bardzo dobry krajowy serwis oferujący dostęp do elektronicznej mapy Polski i Europy. Proste w nawigacji menu umożliwia szybkie odnalezienie wybranego kraju, a następnie miasta czy regionu.
Emapa   Atrakcyjnie wykonana witryna z bardzo dobrymi mapami. Udostępnia mapy Polski i Europy, które można przeglądać przesuwając je w różnych kierunkach i powiększając lub zmniejszając. Dzięki wyszukiwarce szybko odnajdywane są wpisane miejscowości. 
 Serwis pogodowy Serwis pogodowy - Prognoza pogody w Polsce, w Europie i na Świecie 
 

Tu znajdziecie linki do ciekawych zagranicznych serwisów z mapami. Waro do nich zajrzeć i przetestować ich działanie! 

Live Maps  Serwis z mapami Microsoftu wyświetli nam informacje o obiektach, takich jak sklepy, księgarnie czy restauracje. W programie można zamieszczać recenzje danego punktu usługowego. Możemy tez łatwo ustalić dane geograficzne czy obliczyć odległość.
GoogleMaps Google Maps, znane przez pewien czas jako Google Local - jeden z serwisów wyszukiwarki internetowej Google, który z założenia ma być bazą danych map oraz zdjęć satelitarnych i lotniczych całego świata.Zdjęcia oglądać można w kilkunastu skalach.

Koło prowadzi: mgr Dorota Owczarek.
Spotkania odbywają się w .... o godz. ... - ... w sali nr ...