Menu główne

ava1

LOGO LIBRUS poziome

„OJCZYZNA - to najpierwszy obowiązek”

narodowe czytanieDnia 5 września 2018 roku w Zespole Szkół Gastronomicznych nr 1 w Krakowie odbyła się uroczysta akcja Narodowego Czytania „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego przygotowana i prowadzona przez panie- Elżbietę Kuter- Strączyńską oraz Martę Bernadzikiewicz- Stępień.
Zainaugurowana przez Parę Prezydencką 28 lutego tegoroczna odsłona Narodowego Czytania odbywa się w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Lekturą Narodowego Czytania w tym znamiennym roku jest Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego- lektura znana każdemu maturzyście, do czytania której, w uroczysty sposób, przyłączyła się również cała społeczność naszej szkoły. Narodowe Czytanie Przedwiośnia” rozpoczęła Pani Wicedyrektor- Małgorzata Matysik, czytając początkowy fragment ,,Rodowodu”. Dalsze losy Cezarego Baryki- głównego bohatera powieści Stefana Żeromskiego, przedstawiły Panie z Centrum Aktywności Seniorów Bieńczyce wraz z Panią Prezes Fundacji Nowe Centrum, które odczytały kolejne strony lektury- p. Katarzyna Regucka, p. Barbara Maruszczak, p. Alicja Mogielnicka, p. Elżbieta Jajeśniak, p. Zofia Zając, p. Jadwiga Klaja, p. Bogusława Konopka, p.Bożenna Gęborek. Do akcji Narodowego Czytania ,,Przedwiośnia” dołączyli się również nauczyciele naszej szkoły- p. Małgorzata Mochel, p. Anna Borkowska- Sajduk oraz p. Cz. Rachwał oraz uczniowie z klas: 2a, 2b, 3ht, 3b, 3a, 4b, 4ht.
Cała akcja poprzedzona została przedmową na temat problematyki czytanej powieści oraz ekranizacją kluczowej sceny z adaptacji filmowej, ukazującej powrót Cezarego do Polski. Każdy uczestnik otrzymał potwierdzenie uczestnictwa z pamiątkową pieczątką Pary Prezydenckiej i pozostał z nutą refleksji, dotyczącej Polski, jej przeszłości, teraźniejszości oraz PRZYSZŁOŚCI…

» Zapraszamy do galerii zdjęć

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok