Menu główne

ava1

LOGO LIBRUS poziome

8MKpipp10 października 2018 roku w Teatrze Łaźnia Nowa miał miejsce VIII Małopolski Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej, zorganizowany przez Zespół Szkół Gastronomicznych nr 1 w Krakowie przy współpracy z Biurem Poselskim Posła na Sejm RP Pana Ireneusza Rasia. Było to szczególne wydarzenie, a wszystko ze względu na 100 rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Ideą wszystkich edycji Małopolskiego Konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej, które do tej pory miały miejsce w siedzibie naszej szkoły, było szerzenie wartości patriotycznych wśród młodzieży z klas gimnazjalnych, a w tym roku również wśród uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych. Wszyscy uczestnicy zobowiązani byli do prezentacji zarówno w kategorii pieśni, jak i w kategorii poezja patriotyczna. Celem przedsięwzięcia jest szeroko rozumiana edukacja obywatelska, tak ważna szczególnie dla młodych Polaków.
W tym roku konkurs rozpoczął się o godzinie 12.00 uroczystym powitaniem gości przez Panią Wicedyrektor Małgorzatę Matysik, która w imieniu Pani Dyrektor Zespołu Szkół Gastronomicznych nr 1 w Krakowie- Barbary Brewczyńskiej odczytała przemówienie, skierowane do wszystkich uczestników, ich opiekunów i przybyłych gości. Zaraz po tym, wszyscy uczestnicy prezentowali swoje wystąpienia na scenie. Część konkursową prowadzili uczniowie naszej szkoły- Mariola oraz Artur- uczniowie klasy 4ht, którzy z ogromną gracją poradzili sobie z tym zadaniem. Zmagania wszystkich tegorocznych uczestników obserwowało zacne jury, w składzie: p. Małgorzata Matysik- wicedyrektor ZSG nr 1 w Krakowie, p. Magda Steczkowska- piosenkarka, p. Andrzej Buczkowski- przewodniczący Rady Dzielnicy XVI, p. Magdalena Dziedzic- wiceprzewodnicząca Rady dzielnicy XVI, p. Robert Springwald- przedstawiciel Muzeum Armii Krajowej w Krakowie, p. Barbara Munk- przedstawicielka Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie, p. Wiktoria Fedorowicz- przedstawicielka Klubu Kuźnia oraz p. Marcin Bzyk-Bąk- nowohucki wokalista.  Na widowni obecny był również Samorząd Uczniowski naszej szkoły oraz klasa II ht wraz z opiekunem- p. Agnieszką Kosek- Kotulą. Natomiast uczestników oraz zacnych gości witał przyjaznym gestem p. Paweł Waloch wraz z grupą młodzieży z klas hotelarskich. Poziom tegorocznych zmagań był bardzo wysoki, jak widać szanowne jury miało nad czym debatować. Mieliśmy zaszczyt gościć na naszym konkursie TVP KRAKÓW, a dzięki temu nasze przedsięwzięcie widoczne było w wieczornym wydaniu Kroniki Krakowskiej.
VIII Małopolski Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej miał w tym roku trzech głównych organizatorów- Zespół Szkół Gastronomicznych nr 1 w Krakowie, Teatr Łaźnia nowa oraz Biuro Poselskie Posła na Sejm RP Ireneusza Rasia. Partnerem głównym był Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, sponsorami natomiast były takie instytucje, jak: Urząd Miasta Krakowa, Kancelaria Prezydenta Miasta Krakowa- p. Jacka Majchrowskiego, Wodociągi Krakowskie oraz ArcelorMittal. Konkurs ten otrzymał patronat honorowy takich instytucji, jak: Kancelaria Prezydenta Miasta Krakowa, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Urząd Wojewódzki w Krakowie, Kuratorium Oświaty w Krakowie, Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II, Muzeum Armii Krajowej w Krakowie, Muzeum Historyczne Miasta Krakowa oraz patronat medialny TVP3 KRAKÓW, Głosu Tygodnika Nowohuckiego oraz Magicznego Krakowa (kraków.pl).  
Po przepięknych wystąpieniach konkursowych, wszyscy uczestnicy udali się na poczęstunek przygotowany przez panią Wandę Fundament oraz uczniów naszej szkoły. Poczęstunek w Teatrze Łaźnia Nowa był natomiast możliwy dzięki p. Małgorzacie Kosek- Ankus, która szczególnie zadbała o estetykę i elegancję, związaną z obsługą gości. W tym czasie jury burzliwie obradowało, natomiast uczestnicy po smacznej degustacji potraw z naszego gastronomika, mogli również obejrzeć prezentację multimedialną szkoły, przygotowaną przez p. Sylwię Czekaj, która pomagała również przy organizacji VIII Małopolskiego Konkursu Pieśni i Poezji  Patriotycznej.
O godzinie 17.00 nadszedł czas na uroczystą galę finałową, którą poprowadził pan Piotr Opiłka- asystent Pana Posła Ireneusza Rasia. Gala ta rozpoczęła się od werdyktu jury. Na scenę zaproszono Pana Posła na Sejm RP- Ireneusza Rasia, Panią wicedyrektor- Małgorzatę Matysik oraz organizatorki VIII Małopolskiego Konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej, panie polonistki z naszej szkoły- panią Martę Bernadzikiewicz- Stępień oraz panią Małgorzatę Mochel i co najważniejsze LAUREATÓW tegorocznej edycji.  A zostali nimi: Klaudia Cichy ze Szkoły Podstawowej we Włosienicy, która zajęła  I miejsce, Tomasz Szeliga z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Krakowie, który zajął II miejsce, Jan Golec ze Szkoły podstawowej nr 53 w Krakowie, któremu przyznano III miejsce oraz Kinga Kaczmarczyk ze Szkoły w Dobranowicach oraz Dominika Ronij ze Szkoły Podstawowej im. B. Jańskiego w Krakowie, które otrzymały wyróżnienia. Wszyscy laureaci zostali solidnie nagrodzeni, otrzymali rąk pana posła Ireneusza Rasia dyplomy, cenny sprzęt multimedialny oraz pakiety książek oraz niepodległościowe gadżety. Nagrody ufundowali- Prezydent Miasta Krakowa- p. Jacek Majchrowski oraz pan Kazimierz Barczyk- wiceprzewodniczący Sejmiku.
Po tej, jakże miłej chwili przyszedł czas na cudowne wystąpienie OR_KIESTRY Niezależnej Orkiestry i Chóru Młodzieżowego, w którym gra nasz absolwent- Przemysław Kurek- znakomity kucharz i muzyk, jak widać. A muzyczną puentą był recital Magdy Steczkowskiej- wokalistki, która rozśpiewała całą zgromadzona publiczność, z Panem Posłem na czele… Jak każdego roku, konkurs ten zapisał się szczytnie w dziejach Zespołu Szkół Gastronomicznych nr 1, udowadniając kolejny raz, że warto…. śpiewać i nucić PIEŚŃ I POEZJĘ o Ojczyźnie swej…

» Zapraszamy do galerii zdjęć

Patronat Honorowy
Pan Piotr Ćwik, Wojewoda Małopolski  mini wojewoda
Pan Jacek Krupa, Marszałek Województwa Małopolskiegologo marszałaka
Pan Jacek Majchrowski, Prezydent Miasta Krakowa  Logo Krakow H rgb
Pani Barbara Nowak, Małopolski Kurator Oświaty logo 280x158
Pan Andrzej Buczkowski, Przewodniczący Rady Dzielnicy XVI logo
Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II  Logotyp Instytutu
Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa „Nila" MAK logo wektory napis
Muzeum Historyczne mh
 
Patronat Medialny

                                              logoTVP  Logo krakow pl H cmyk logo n h

 
Zbigniew Wodecki - Lubię wracać tam gdzie byłem - voc. Jakub Stawiarski

Or_kiestra - Niezależna Orkiestra i Chór Młodzieżowy

 

TVP3 Kraków o naszym VIII Małopolskim Konkursie Poezji i Pieśni Patriotycznej.
Reportaż od 18min. 37sek.

 
Wspomnienia z poprzednich edycji...

VII edycja, VI edycjaV edycja, IV edycja, III edycja - galeria zdjęć, II edycja - galeria zdjęć, I edycja.

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok