IVstażna slowacjiW dniach 25 V - 12 VI 2015 r. pięcioro uczniów klas III uczestniczyło w kolejnym stażu zawodowym na Słowacji w ramach programu ERASMUS+ - „Gastronomia - uczymy się w Europie”.
Pierwszym etapem stażu była praca w szkolnej restauracji „SEN” w Presovie, gdzie przez dwa kolejne dni uczniowie wdrażali się do sporządzania potraw słowackich i obsługi gościa w obym języku. Kolejnym etapem była praca w pensjonacie „Teniscentrum” w Tatrzańskiej Łomnicy.

W czasie stażu zadaniem uczniów było: zapoznanie się z kuchnią słowacką poprzez sporządzanie oraz wydawanie typowych dań słowackich, obsługa gości, dbanie o porządek w restauracji oraz szlifowanie umiejętności pracy w międzynarodowym zespole.
Jednak staż to nie tylko praca. W wolnym czasie uczniowie zwiedzali Presov, Poprad oraz region Tatr Wysokich. Korzystając z bliskiej obecności wielu szlaków turystycznych zdobywali okoliczne szczyty: Hriebienok wraz z wodospadami Studneho potoku, Bielską jaskinię oraz Łomnicki Szczyt skąd mogli podziwiać przepiękną panoramę Tatr Wysokich. Odwiedzili także ponad 100-letni Grand Hotel Praha w Tatrzańskiej Łomnicy. Wieczorami natomiast korzystali z zaplecza sportowego pensjonatu, rozgrywając mecze tenisa ziemnego i stołowego.

» Zapraszamy do galerii zdjęć