5 stażW dniach 21.09 - 9.10.2015 roku młodzież ZSG nr 1 uczestniczyła w stażu Erasmus+ na Słowacji. W projekcie "Gastronomia-uczymy się w Europie" wzięło tym razem udział pięciu uczniów: Justyna Krzywdzińska III c, Weronika Nowicka i Klaudia Tłustowska z III h, Marcin Bujakowski III a, Kamil Patyk III b. Opiekę nad młodzieżą sprawowała p. Wanda Fundament.

Były to niezapomniane dni pracy w kuchni, sali konsumenckiej i w części hotelowej. Przez pierwsze trzy dni uczniowie pracowali w Presowie w restauracji "Sen", a pozostałe dni w Tatrzańskiej Łomnicy w Centrum Tenisowym usytuowanym u podnóża Wysokich Tatr.
Stażyści uczyli się sporządzania potraw kuchni słowackiej, obsługiwali gości porozumiewając się w języku angielskim i słowackim, przygotowali sale bankietowe na przyjęcia okolicznościowe oraz salę na koncert znanego słowackiego muzyka Petra Nagy. W czasie wolnym od pracy grupa zwiedzała Słowację: Presow, Kalwarię Presowską, Poprad, Lewoczę. W Tatrach uczniowie wyjechali kolejką na Szczyrbskie Jezioro, Skalne Jezioro, Łomnicki Szczyt (2634 m n.p.m.), zwiedzili muzeum win i stary, 110 letni Grand Hotel Praga. Wysokie Tatry rozpieszczały piękną pogodą i wspaniałymi widokami. Panorama, która rozciągająca się z Łomnickiego Szczytu zostanie wszystkim w pamięci na długie lata, a zdobyte doświadczenia ułatwią start w przyszłej pracy zawodowej.

» Zapraszamy do galerii zdjęć