Menu główne

ava1

LOGO LIBRUS poziome

VIstaz slowacjaW dniach od 10 do 30 stycznia odbył się już VI staż w ramach programu Erasmus+ na Słowacji. W stażu uczestniczyli: Dominika Czajowska kl. II k, Justyna Dudek kl. II b, Bartłomiej Drążkiewicz, Ewelina Sieprawska kl. II i oraz Jakub Wojtal kl. II a. Opiekunem stażu był p. Tomasz Dera.

Młodzież pracowała w restauracji ,,Sen” w Preszowie oraz w pensjonacie ,,Teniscentrum” w Tatrzańskiej Łomnicy. Próbowali swoich sił na kuchni, przygotowując potrawy kuchni słowackiej, uczestniczyli w przygotowaniu posiłków na imprezy okolicznościowe oraz bufety śniadaniowe. Stażyści z wielkim zaangażowaniem i otwartością włączali się w obsługę gości oraz integrowali z pracownikami. Każdego dnia, każdy z uczniów uczył się czegoś nowego, to jakiegoś nowego słówka, to nowego dania. Dni spędzone w kuchni i na sali były owocne w nowe doświadczenia i znajomości.
Podczas pobytu młodzież wspólnie z opiekunem zwiedzili Preszów, Koszyce, Poprad, Szczyrbskie Jezioro, Stary Smokowiec oraz Tatrzańską Łomnicę. Największą atrakcją pobytu był wyjazd kolejką liniową na szczyt Łomnicy, z której podziwiali piękną panoramę Tatr Wysokich. Młodzież miała okazję zobaczyć wnętrze ponad 110 letniego Grandhotelu Praha. Nie tylko zwiedzali, ale również jeździli na sankach, łyżwach, grali w biliarda oraz spacerowali po pięknej, zimowej okolicy.
Czas spędzony na stażu długo zostanie w pamięci uczestników, a wiedza i umiejętności nabyte podczas niego pomogą w dalszej nauce, a w przyszłości w pracy zawodowej.

» Zapraszamy do galerii zdjęć

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok