7stazW dniach 1 do 19 lutego pięcioro uczniów klas drugich: Klaudia Gablewska II i, Edyta Krawczyk II c, Julia Mróz II i, Jakub Psonak II a i Natalia Sokół II k, uczestniczyło w stażu zawodowym na Słowacji organizowanym w ramach programu Erasmus+.
Podczas stażu uczniowie pracowali w szkolnej restauracji „Sen” w Preszowie oraz w pensjonacie „Teniscentrum” w Tatrzańskiej Łomnicy.
Zdobyte dotychczas umiejętności kucharskie szlifowali w pracy na kuchni, przygotowując potrawy słowackie oraz pomagając w przygotowywaniu potraw znajdujących się w restauracyjnym menu. Nie zabrakło również czasu na doskonalenie warsztatu kelnerskiego. Oprócz zadań kucharskich i kelnerskich młodzież musiała zmierzyć się z realiami pracy w międzynarodowej grupie.
W wolnych chwilach uczniowie wraz z opiekunem poznawali Preszów, Szczyrbskie Jezioro, Stary Smokowiec, Tatrzańską Kotlinę oraz najbliższe okolice Tatrzańskiej Łomnicy.
Zwiedzili też  Jaskinię Bielską - jedną z najpiękniejszych jaskiń w Tatrach oraz wnętrze ponad 110-letniego Grandhotelu Praha. Kulminacyjnym punktem wycieczek był wjazd kolejką linową na Łomnicę - drugi co do wysokości szczyt w Tatrach, skąd roztaczała się przepiękna panorama Tatr Wysokich.
Uczestnicy stażu na długo zapamiętają czas spędzony na Słowacji. Młodzież wróciła z niego bogatsza o doświadczenia zawodowe, które będą procentować w późniejszym życiu.
Opiekunem stażu była pani Ewelina Wiktorek - nauczyciel zawodu. 
 
» Zapraszamy do galerii zdjęć