francja2016W dniach od 10 do 30 kwietnia 2016 r. grupa młodzieży w składzie: Anna Cabala, Izabela Szafraniec kl. IIIh, Roksana Ściepuro kl. IIIk, Patrycja Teul kl. IIb oraz Patryk Miętka  kl. IIIb wraz z opiekunem panem Tomaszem Dera uczestniczyli w stażu zawodowym we Francji w ramach programu Erasmus+ ,,Europa  - uczymy się gastronomii”.  Szkołą przyjmującą i organizującą miejsca pracy dla stażystów była CFA Saint Michel Mont Mercure.

    Uczniowie poznawali tajniki kuchni francuskiej oraz zasady obsługi gości w renomowanych restauracjach mieszczących się w departamencie Wandea. Były to następujące zakłady pracy: Au Vieux Loup De Mer i La Table D’elise znajdujące się na wyspie Noirmoutie, restauracja San Andre w St Andre de la Marche, restauracja La Bolee w Saint Jean De Monts oraz bistro Gourmand w miejscowości Bressuire. Stażyści pracowali z wielkim zapałem i zaangażowaniem, starając się jak najwięcej nauczyć, poznać nowe smaki i techniki oraz  zintegrować się z współpracownikami.
    Czas wolny od pracy był bardzo urozmaicony. W pierwszy dniu po przyjeździe udaliśmy się do parku rozrywki Puy De Fu, gdzie podczas oglądaliśmy przedstawienia obrazujące historie Francji, które na bardzo długo pozostaną w naszej pamięci. Młodzież wraz ze swoimi rówieśnikami u których mieszkali zwiedzała wiele miejsc, takich jak miasto Nantes, La Tranche Sur Mer, Cholet oraz uczestniczyli w wyprawie do parku safari. A po za tym umilali sobie wolny czas grą w kręgle, wyjściami do restauracji, spacerami nad oceanem oraz spotkaniami z młodzieżą francuską. W drodze powrotnej mieliśmy trochę czasu na zwiedzanie Paryża, głównymi punktami na naszej mapie turystycznej były takie miejsca jak wieża Eiffla, łuk triumfalny, plac Concord, plac Pigal, katedra Notre Dame, Champs Elysees oraz bazylikę Sacre Coeur.
    Pobyt na stażu zaowocował zdobyciem doświadczenia zawodowego, bardzo potrzebnego dla uczniów w przyszłej pracy. Mogli podszkolić swoje umiejętności językowe oraz poznać inną kulturę i zawrzeć nowe znajomości na długie lata.
 
» Zapraszamy do galerii zdjęć
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok