6mkpipp fianl17 listopada 2017 roku  w Zespole Szkół Gastronomicznych nr 1 odbył się VI Małopolski Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej, w którym wzięło udział 70 uczestników z różnych szkół, nie tylko z Małopolski. Konkurs, jak co roku cieszył się dużym zainteresowaniem zarówno ze strony uczniów jak i zaproszonych gości.
Przedsięwzięcie zostało objęte Honorowym Patronatem przez następujące instytucje: Urząd Wojewódzki, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Małopolskiego Kuratora Oświaty, Instytut Dialogu Międzykulturowego, Muzeum Armii Krajowej i Muzeum Historyczne Miasta Krakowa.
Ideą spotkania było krzewienie wartości patriotycznych wśród młodzieży gimnazjalnej. Pomysłodawczyniami i organizatorkami tej imprezy są panie Sylwia Ptasznik i Marta Bernadzikiewicz i Stępień – nauczycielki z Zespołu Szkół Gastronomicznych nr 1 w Krakowie. Nad całością konkursu czuwała Dyrekcja Szkoły. Uczestnicy prezentowali się w dwóch kategoriach: pieśń i poezja patriotyczna. Jurorzy z wielkim zainteresowaniem i uznaniem wysłuchali wszystkich uczestników, po czym udali się na burzliwe obrady. Nie mieli łatwego zadania, gdyż poziom artystyczny wystąpień był bardzo wysoki. W kategorii pieśń kolejne miejsca zajęli: pierwsze miejsceAleksandra Radosz z Gimnazjum w Kazimierzy Wielkiej, miejsce drugie przyznano Nikoli Wróbel z Gimnazjum w Opatowcu. Trzecie miejsce otrzymała Gabriela Jeleń z Gimnazjum w Michałowicach. W kategorii poezja pierwsze miejsce zajęła Olimpia Kotarba z Gimnazjum Bogdana Jańskiego w Krakowie, drugie miejsce Nikodem Achtel z Gimnazjum w Michałowicach, trzecieAleksandra Kącka z Gimnazjum w Niepołomicach. Laureaci otrzymali cenne nagrody rzeczowe (mini wieżę i tablety) ufundowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Posła Na Sejm RP pana Ireneusza Rasia, Muzeum Armii Krajowej i Muzeum Historyczne Miasta Krakowa. Swoją obecnością nasz konkurs zaszczycili: starszy wizytator Małopolskiego kuratorium Oświaty- pani Maria Krysakowska, pani Magdalena Siemion z Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II,  pan Maciej Miezian z Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, pan Andrzej Buczkowski – przewodniczący Rady Dzielnicy XVI, pan Piotr Opiłka – asystent  Posła Ireneusza Rasia, pani Wiktoria Fedorowicz z Klubu Kuźnia, pan Aleksander Czerniewicz z Muzeum Armii Krajowej.  VI Małopolski Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej przeszedł już do historii. Z niecierpliwością czekamy na VII edycję konkursu.

Sylwia Ptasznik, Marta Bernadzikiewicz - Stępień

» Zapraszamy do galerii zdjęć

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok