drugi staż na slowacji2017W dniach od 23 kwietnia do 12 maja 2017 r. uczniowie trzecich klas: Katarzyna Barszczewska kl. IIIa, Helena Kozioł kl. IIIc, Kamil Piechnik IIIb, Paulina Piegza kl. IIIb oraz Agnieszka Podsiadło kl. IIIk uczestniczyli w stażu zawodowym na Słowacji w ramach projektu „Smaki Europy - zagraniczne staże uczniów i nauczycieli z ZSG 1 w Krakowie” realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.

Młodzież pracowała w szkolnej restauracji ,,Sen” w Preszowie oraz w pensjonacie ,,Teniscentrum” w Tatrzańskiej Łomnicy. W trakcie pobytu uczniowie brali udział w przygotowywaniu dań kuchni słowackiej, organizowaniu przyjęć okolicznościowych, bufetów śniadaniowych oraz obsłudze gości hotelowych. Praca ta pozwoliła na zdobycie wielu nowych doświadczeń zawodowych.

Podczas pobytu uczniowie zwiedzili  Preszów, Szczyrbskie Jezioro, Stary Smokowiec,Tatrzańską Łomnicę oraz  Bielańską Jaskinię. Największą atrakcją pobytu był wyjazd kolejką liniową na szczyt Łomnicy, z której podziwiali piękną panoramę Tatr Wysokich.
Oprócz zwiedzania młodzież aktywnie spędzała wolne chwile podczas pieszych wędrówek, spacerów czy jazdy na łyżwach.

Czas spędzony na stażu na długo pozostanie w pamięci uczestników, a zdobyta wiedza praktyczna pomoże w dalszej nauce, a w przyszłości w pracy zawodowej.

» Zapraszamy do galerii zdjęć


Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok