bibloteka2017 PODSUMOWANIEJuż od 18 lat na całym świecie październik obchodzony jest jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Celem akcji jest promocja biblioteki szkolnej i jej działań, propagowanie zainteresowania książką, rozbudzenie i kształtowanie kultury czytelniczej, podnoszenie poziomu czytelnictwa.

Z tej okazji w naszej szkole odbyły się akcje promujące bibliotekę i czytelnictwo. Mięliśmy okazję oglądać wystawy czytelnicze i prezentacje nowości wydawniczych, z okazji Jubileuszu Szkoły uczniowie i nauczyciele podawali propozycje Sześćdziesiąt pomysłów na sześćdziesięciolecie gastronomika dlaczego warto czytać książki, które zostaną zamieszczone w Gazetce Jubileuszowej. Uczniowie klasy I a, w ramach lekcji wiedzy o kulturze prezentowali swoje ulubione książki oraz dyskutowali o kulturze czytelniczej. Jako uwieńczenie październikowych akcji panie: Agnieszka Krzywdziak, Elżbieta Nakielny i Katarzyna Wiech-Puk przeprowadziły Konkurs na plakat promujący czytelnictwo, gdzie w ciekawy i pomysłowy sposób zostały przedstawione zalety czytania książek.

I miejsce zajęły: Gabriela Kubik i Karolina Pietras z kl. Ia,

II miejsce Szymon Pstruś z kl. Ib,

III miejsce Wiktoria Stuczyńska z kl. I h.

Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają bibliotekę szkolną i zgodnie z tegorocznym hasłem święta bibliotek - Czytajmy, bo książka nas łączy.

» Zapraszamy do galerii zdjęć