Prometeusz2017Wyruszyliśmy na Zieloną Szkołę do Krynicy Zdrój, którą zorganizowała Fundacja Prometeusz. Kurort przywitał nas piękną pogodą, która towarzyszyła nam przez cały pobyt.
Pobyt w tym atrakcyjnym miejscu rozpoczęliśmy od spaceru po deptaku, który nas urzekł swoim pięknem. W niedzielne przedpołudnie odwiedziliśmy muzeum Nikifora a następnie udaliśmy się na Górę Parkową, której uroki zapierały dech w piersiach.

W poniedziałek podziwialiśmy uroki Jaworzyny Krynickiej a po południu rozegraliśmy turniej siatkówki.
Kolejnego dnia odwiedziliśmy pijalnię wód mineralnych w Krynicy Zdrój, spacerowaliśmy wzdłuż rynku i wybieraliśmy pamiątki, które będą nam przypominać to niezapomniane miejsce.
W środę p. M. Kosek-Ankus zorganizowała nam wycieczkę do prestiżowego hotelu „Czarny Potok” ***. W obiekcie powitano grupę bardzo serdecznie i w przyjaznej atmosferze. Szef kuchni p. G. Bartoszek oraz kierownik kelnerów byli naszymi przewodnikami po kompleksie hotelowym. Mieliśmy możliwość porozmawiać z fachowcami, którzy chętnie opowiadali nam o swojej karierze zawodowej. Poznaliśmy również zasady rekrutacji pracowników do hotelu oraz wymagania, jakie muszą spełnić.
W przedostatnim dniu naszego pobytu udaliśmy się na spacer po okolicy obiektu, w którym mieszkaliśmy zakończony turniejem siatkówki, w którym brali udział nasi opiekunowie.
Każdego dnia prowadzone były również zajęcia z przedmiotów zawodowych.
W piątek po śniadaniu, ze smutkiem spakowaliśmy swoje walizki i wyruszyliśmy w stronę domu, lecz z bagażem nowych przyjaźni i cudownych wspomnień, które będą nam towarzyszyć przez resztę naszego życia.
Dziękujemy Fundacji Prometeusz za możliwość spędzenia cudownych chwil w gronie przyjaciół i znajomych.
Składamy serdeczne podziękowania Dyrekcji Zespołu Szkół Gastronomicznych nr 1 w Krakowie za wytypowanie najbardziej aktywnych uczniów, którzy swoją całoroczną pracą zasłużyli na wyjazd.
Jesteśmy bardzo wdzięczni za dobór opiekunów; p. M. Kosek-Ankus, p. M. Mochel, p. E. Wiktorek oraz p. K. Drabika, którzy towarzyszyli nam przez cały tydzień naszego pobytu. Otoczyli nas ciepłem, opieką, życzliwością i otwartym sercem.

DZIĘKUJEMY!
Uczestnicy Zielonej Szkoły w Krynicy

» Zapraszamy do galerii zdjęć