„Najdroższy wyraz- OJCZYZNA…”

7MKPiPPDnia 28 listopada 2017 r. w Zespole Szkół Gastronomicznych nr 1 odbył się VII Małopolski Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej, w którym wzięło udział dwanaście szkół z Małopolski i nie tylko. Tegoroczna edycja była nieco inna od poprzednich, bowiem uczestnikami konkursu była nie tylko młodzież gimnazjalna, ale i uczniowie szkół podstawowych. Konkurs ten jednoczy wszystkich tych, dla których słowa Ojczyzna i patriotyzm nie są obojętne…

Uczestnicy konkursu zobowiązani byli do zaprezentowania na scenie zarówno pieśni patriotycznej, jaki utworu poetyckiego o tej samej tematyce. A repertuar prezentowanych utworów, w tym roku był wyjątkowo różnorodny i ciekawy, na co zwróciło uwagę szanowne jury konkursu, w składzie: pani Mariola Drąg- Bylica- wizytator Kuratorium Oświaty w Krakowie, pan Andrzej Buczkowski- przewodniczący Rady Dzielnicy XVI, pani Barbara Munk- przedstawicielka Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II, pani Wiktoria Federowicz- przedstawicielka Klubu Kuźnia oraz pan Piotr Kapusta- przedstawiciel Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. Swoją obecnością zaszczycił nas również pan Ireneusz Raś- Poseł na Sejm RP, który ufundował, jak co roku pierwszą nagrodę- bezprzewodowy głośnik. Nagrodami rzeczowymi w postaci tabletów, książek, albumów i płyt muzycznych wsparły nas takie instytucje jak: Kuratorium Oświaty w Krakowie, Urząd Marszałkowski w Krakowie i Muzeum Historyczne Miasta Krakowa, za co serdecznie dziękujemy. VII edycję Małopolskiego Konkursu Pieśni Poezji Patriotycznej rozpoczęła uroczystym wystąpieniem pani wicedyrektor- Małgorzata Matysik, podkreślając, jak ważna dla młodego pokolenia powinna być edukacja patriotyczna, która stanowi cel tego wydarzenia. Nad przebiegiem konkursu czuwały organizatorki tego przedsięwzięcia- pani Marta Bernadzikiewicz- Stępień oraz pani Sylwia Ptasznik. Podczas obrad jury, dzięki nauczycielom zawodu, wszyscy uczestnicy mogli odstresować się przy smacznym ciastku, aromatycznej kawie i herbacie, by zaraz po tym poznać wyniki konkursu. I tak oto laureatami VII Małopolskiego Konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej w roku 2017 zostali:
Emilia Azierska- uczennica Społecznej Szkoły Podstawowej w Woli Batorskiej, która zajęła I miejsce,
Gabriela Bargieł- uczennica Szkoły Podstawowej Sióstr Salezjanek w Krakowie,                          
Dominika Ronij- uczennica Szkoły Podstawowej im. B. Jańskiego w Krakowie, które zajęły ex aequo II miejsce,
Sandra Surowiec- uczennica Szkoły Podstawowej nr 37 w Krakowie,
Nikola Wróbel- uczennica Gimnazjum w Opatowcu, które zajęły ex aequo III miejsce.

Jury konkursu postanowiło przyznać też liczne wyróżnienia dla :
Franciszka Wiszniewskiego ze Szkoły Podstawowej nr 91 w Krakowie- za osobowość sceniczną,
Natalii Przytuły z Gimnazjum w Kazimierzy Wielkiej,
Nikoli Krzyżanowskiej i Wiktorii Maj z Gimnazjum w Koszycach,
Magdaleny Wiensko, Gabrieli Bargieł oraz Gabrieli Nesterak ze Szkoły Podstawowej Sióstr Salezjanek w Krakowie,
Oliwii Żarnowskiej ze Szkoły Podstawowej nr 159 Sióstr Urszulanek w Krakowie,
Julii Świerkosz ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Woli Batorskiej.

Choć finalistów wyłoniono, to jak podkreśliła pani wizytator Mariola Drąg- Bylica, zwycięzcami zostali wszyscy uczestnicy konkursu, za swoją odwagę, chęć i umiłowanie wartości, która przystoi każdemu Polakowi- PATRIOTYZMU.

» Zapraszamy do galerii zdjęć 


Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok