eathnik2017 grudzienW ramach Tygodnia Edukacji Globalnej w naszej szkole odbyło się spotkanie uczennic z klasy III ht i IVa z Alecos Kelemenis, który przyjechał z Grecji i wizytuje projekt "Eathink 2015. Od szkolnych ogrodów do zrównoważonych systemów żywnościowych" w 10 krajach partnerskich projektu. Celem wizyty było rozpoznanie, jakie działania i treści merytoryczne projektu, zafunkcjonowały w naszej szkole oraz jakie są plany na działania w przyszłości, związane z tematyką żywności.

Spotkanie przebiegało w miłej i przyjaznej atmosferze. Uczennice opowiadały o realizacji gry miejskiej, kampanii informacyjnej czy organizacji ekopikników. W tematyce rozmów pojawiły się także kwestie dotyczące edukacji globalnej realizowanej w szkole i problemu uchodźców w Grecji. Kontynuacją tego spotkania był udział nauczycielek w konferencji: „Żywność- ogrody- edukacja” podsumowującej projekt w dniu 4 grudnia w Hotelu Europejskim. Dziękujemy, że razem z nami zmieniacie świat na lepsze! Takie słowa skierowali organizatorzy do wszystkich uczniów i uczennic zaangażowanych w realizację i odbiór projektu Eatkink2015. Cieszymy się, że jesteśmy w tym gronie.
Sylwia Ptasznik, Marta Wierdak-Róż

» Zapraszamy do galerii zdjęć