KOLO2017 16.12W sobotę, 16 grudnia 2017 roku, w ramach Koła Miłośników Sztuki, uczniowie naszej szkoły brali udział w Dniu Otwartym Opery Krakowskiej. Wszechobecna już atmosfera Świąt dała wspaniałą okazję do spotkania z zespołem teatru, rozmów i wspólnego kolędowania.
Na Dużej Scenie odbył się koncert „Śpiewam w Operze!”, podczas którego wystąpili wyłonieni w drodze konkursu śpiewacy-amatorzy.

Usłyszeliśmy utwory z repertuaru operowego, operetkowego i musicalowego. Gospodarzami koncertu byli Kristina i Michał Kutnikowie – pianistka i solista Opery Krakowskiej. Na Sali Kameralnej natomiast miała miejsce próba generalna koncertu „Zaśpiewaj ze mną kolędę”. Zabrzmiały tu kolędy i pastorałki w wykonaniu Chóru Dziecięcego Opery Krakowskiej i Zespołu Kameralnego Orkiestry Opery Krakowskiej pod dyrekcją Marka Kluzy.
Tradycyjnie, widzowie mogli zwiedzać gmach Opery i zobaczyć miejsca, które są na co dzień niedostępne dla publiczności, obejrzeć i przymierzyć kostiumy operowe, a także zrobić sobie w nich zdjęcia. Odwiedzający mieli możliwość uczestniczenia w „Spotkaniu z Artystą”, którego gościem była Maria Balcerek - kostiumografka, twórczyni kostiumów do takich spektakli jak: „Don Pasquale”, „Dziadek do orzechów”, „Norma”, „Madame Butterfly” czy „Zemsta nietoperza”. Odbyły się również warsztaty muzykoterapeutyczne „Muzyką namaluj Święta” oraz pokaz uczniów Studia Baletowego Opery Krakowskiej pt. „Baletowe inspiracje na gwiazdkę”.
Na zakończenie Dnia Otwartego w foyer teatru zostały zaświecone lampki na ubranej wspólnie z widzami choince, a następnie zespół Opery Krakowskiej złożył obecnym świąteczne życzenia.
Wszystkich chętnych uczniów naszej szkoły serdecznie zapraszamy do udziału w wyjściach na koncerty, spektakle teatralne, wystawy, które są organizowane przez opiekunki Koła Miłośników Sztuki: p. Katarzynę Barczyk i p. Małgorzatę Czyż.

» Zapraszamy do galerii zdjęć