zilona szkola2018Od 4 do 9 XI 2018 r. uczniowie Zespołu Szkół Gastronomicznych nr 1 przeżyli piękne chwile w Krynicy- Zdroju podczas Zielonej Szkoły, która była możliwa dzięki wspierającej nas - Fundacji Prometeusz. Ten słoneczny - mimo pory roku- wyjazd pozwolił na wzbogacenie wiedzy zawodowej między innymi z zakresu obsługi konsumenta, hotelarstwa i z turystyki.

Mieszkaliśmy w malowniczo położonym  ośrodku wypoczynkowym „U Leśników”, który tak naprawdę stał się naszą bazą, miejscem posiłków i nocowania, bowiem cały czas wolny przeznaczaliśmy na piesze górskie wędrówki, zwiedzanie okolicy, poznawanie infrastruktury hotelarsko-turystycznej, okolicznych zabytków, zajęcia zawodowe oraz treningi sportowe.     
Program wyjazdu był bardzo intensywny i urozmaicony. Wybraliśmy się do parku Romana Nitribitta, gdzie podziwialiśmy nie tylko piękno natury, ale także obelisk żołnierzy- pomnik Obrońcom- Zwycięzcom. Korzystaliśmy z dobrodziejstw Krynicy, pijąc wody źródlane w Pijalni Wód  Mineralnych im. Jana – Józefa przy alejce Nikifora Krynickiego oraz w Pijalni Głównej, znajdującej się w centrum miasteczka. Wyszliśmy na Górę Parkową, po drodze podziwiając Łabędzi Staw. Na górze spacerowaliśmy po  Polanie Michasiowej, upajaliśmy się pięknem okolicy oraz widokiem na tor saneczkowy. Duże wrażenie zrobiły na nas stare krynickie zabudowania, kolorowe , odrestaurowane domy. W jednym z nich mieści się muzeum Nikifora. Naszą uwagę przyciągnęły również prawosławne cerkwie, które mieliśmy okazję podziwiać.

Niewątpliwie największą atrakcją pobytu w Krynicy było zwiedzanie czterogwiazdkowego hotelu Czarny Potok, które odbyło się pod okiem szefa kuchni – pana Grzegorza Bartoszaka oraz pani Agnieszki- kierowniczki kelnerów. Obiekt ten urzekł nas swoim klimatem, wyposażeniem, restauracjami, salami konferencyjnymi, pokojami dla gości, SPA, basenem oraz zagospodarowaniem przestrzeni wokół budynków hotelowych, gdzie znajdują się miejsca do rekreacji oraz pole do mini golfa.
 Nie sposób wymienić wszystkich atrakcji pobytu w Krynicy.
 Składamy serdeczne podziękowania Dyrekcji ZSG nr 1 za przychylność i życzliwość oraz Fundacji Prometeusz za wsparcie finansowe tego niezapomnianego wyjazdu.
Dziękujemy naszym opiekunom: p. Małgorzacie Kosek-Ankus, p. Małgorzacie Mochel, p. Marcie Kowalik, p. Elżbiecie Nakielny oraz p. Czesławowi Rachwałowi za towarzyszenie nam, motywowanie do pieszych wędrówek oraz za pełne poświęcenia mecze siatkówki!

Uczestnicy Zielonej Szkoły w Krynicy

» Zapraszamy do galerii zdjęć

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok