swiadekhistorii2018W dniu 4 stycznia 2018 roku młodzież klas pierwszych a,b,c,k,h, spotkała się z panem kpt. Włodzimierzem Wolnym, harcerzem, żołnierzem  ZWZ-tu AK, obrońcą Lwowa w czasie kampanii wrześniowej oraz więźniem okresu stalinowskiego. (biogram kapitana zamieszczony poniżej.
Spotkanie rozpoczęło się od powitania gości oraz zaprezentowania życiorysu kapitana Włodzimierza Wolnego przez prezesa Stowarzyszenia  Demokracja w Praktyce, pana Wojciecha Firka. Następnie głos zabrał bohater spotkania, opowiadając czasami z humorem  czasami z wielkim wzruszeniem swoją historię. Obrazy wyłaniające się z opowieści gościa o wydarzeniach II wojny światowej, czasach niemieckiej okupacji oraz pierwszych lat po wojnie, wzbudziły wśród uczestników spotkania duże zainteresowanie. Na zakończenie przedstawiciele młodzieży, wręczyli panu kapitanowi kwiaty oraz słodki upominek przygotowany przez uczniów naszej szkoły, dziękując za wzruszającą opowieść oraz poświęcony czas.
W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas pierwszych mają okazję uczestniczyć w zajęciach zorganizowanych w ramach projektu edukacyjnego „ Świadkowie historii ”. Inicjatorem i organizatorem projektu jest Stowarzyszenie Demokracja w Praktyce, które poprzez organizowanie spotkań uczniów krakowskich szkół ze świadkami wydarzeń historycznych, stara się propagować znajomość polskiej historii najnowszej, budować i rozwijać więzi miedzy starszym i młodszym pokoleniem, a także kształtować postawę szacunku dla świadków historii i ich dokonań. Uczniowie klas pierwszych uczestnicząc w spotkaniach mają możliwość rozwinięcia i utrwalenia wiedzy poznanej na lekcjach historii oraz spotkać się bezpośrednio z uczestnikami wydarzeń historycznych.
 
Koordynator spotkania Elżbieta Kuter - Strączyńska
 
» Zapraszamy do galerii zdjęć

 

 

 

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok