slubowanie2019Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości,
ten nie jest godzien szacunku teraźniejszości,
ani nie ma prawa do przyszłości”.
Józef Piłsudski

 W dniu 14 października 2019 roku odbyło się w naszej szkole uroczyste ślubowanie klas pierwszych połączone ze Świętem Patrona Szkoły. W obecności Dyrekcji, wychowawców i rodziców uczniowie naszych nowych, dziesięciu klas, złożyli przysięgę wierności ideałom wypracowanym przez patrona Zespołu Szkół Gastronomicznych nr1 mjr. Henryka Sucharskiego oraz obrońców Westerplatte. Obiecali godnie reprezentować szkołę oraz szanować polską tradycję i wartości.

W dalszej części spotkania uczniowie obejrzeli prezentację z wykorzystaniem materiałów archiwalnych związanych z sylwetką patrona szkoły, obroną Półwyspu Gdańskiego oraz kampanią wrześniową.

Mottem przewodnim uroczystości były słowa Jana Pawła II skierowane do młodzieży - w symbolicznym dla naszego narodu miejscu - na Westerplatte: Każdy z was, młodzi przyjaciele, znajduje w swoim życiu jakieś swoje Westerplatte, jakiś wymiar zadań ,które trzeba podjąć i wypełnić, jakąś słuszną sprawę, o którą nie można nie walczyć, jakiś obowiązek, powinność, od której nie można się uchylić, nie można zdezerterować. Wreszcie jakiś porządek praw i wartości, które trzeba utrzymać i obronić.(…) Musicie od siebie wymagać , to znaczy właśnie: więcej być!

Mamy nadzieję, że powyższe słowa oraz tę krótką lekcję historii nasi uczniowie zapamiętają i wykorzystają w swoim życiu, opierając się na niej przy tworzeniu własnych życiowych priorytetów.

» Zapraszamy do galerii zdjęć

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok