akademia2019o8 listopada 2019 roku  uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w szkolnej akademii z okazji Święta Niepodległości Polski .  O godzinie 11:11 w ramach ogólnopolskiej akcji #Szkoładohymnu dyrekcja szkoły, nauczyciele, przedstawiciele Rady Uczniowskiej oraz uczniowie odśpiewali hymn państwowy, nadający wyjątkowej powagi szkolnym uroczystościom.

Następnie zaprezentowano montaż słowno – muzyczno – multimedialny,który przeprowadził widzów przez trudny okres od utraty państwa polskiego w 1795 toku, aż do końca I wojny światowej i polskiej niepodległości. Narratorzy ukazali wielkie zaangażowanie różnych grup i środowisk Polaków, którzy nie tylko poprzez walkę zbrojną, ale także naukę, pracę czy twórczość artystyczną, starali się ocalić to co polskie i o to walczyć. Przywołano postacie Ojców polskiej niepodległości, przypominając ich ofiarę i trud na drodze do odzyskania państwa i wolności. Uczniowie mogli wysłuchać wierszy i piosenek legionowych oraz obejrzeć materiał dokumentalny z okresu I wojny światowej. Na zakończenie bardzo wymownie wybrzmiały słowa piosenki Marka Grechuty pt. „Wolność”, która  jak pokazała polska historia, nie jest dana raz na zawsze. 

Uroczystość przygotowali  uczniowie klasy 1m, 1p oraz 3a pod kierunkiem p. Elżbiety Kuter – Strączyńskiej oraz p. Jolanty Gucwy.


Muzyka płynąca ze skrzypiec zapoczątkowała nasze świętowanie 101 - letniej rocznicy odzyskania niepodległości. To był naprawdę wspaniały koncert w wykonaniu Justyny Muchy z klasy IIIa, która grała na skrzypcach najbardziej znane polskie pieśni patriotyczne.

Świętujcie w poniedziałek radośnie, bo i radosne to święto! Wiwat Niepodległa! 

» Zapraszamy do galerii zdjęć

Szkolne Obchody 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok