listwa

I_M_K_P_P_2011Dnia 29 listopada 2011 roku w Zespole Szkół Gastronomicznych nr 1 w Krakowie odbył się Półfinał I Małopolskiego Konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej. W konkursie udział wzięło 160 uczestników - uczniów szkół gimnazjalnych z Małopolski. Gimnazjaliści prezentowali się w dwóch kategoriach: pieśń i poezja o tematyce patriotycznej. Konkurs miał na celu edukację obywatelską młodzieży i krzewienie wartości patriotycznych, które umocnią ich poczucie tożsamości i świadomość, że są Polakami.
Do jury konkursu zostali zaproszeni przedstawiciele następujących instytucji: Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Krakowa, Kuratorium Oświaty w Krakowie, Rady Dzielnicy XVI, Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II, Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, Muzeum Armii Krajowej, Domu Kultury im. C.K. Norwida oraz poseł na Sejm RP Ireneusz Raś, a także ucząca w naszej szkole języka polskiego pani Małgorzata Mochel.
Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Barbara Brewczyńska, witając serdecznie wszystkich zaproszonych gości, jury, uczestników i ich opiekunów. Nad przebiegiem konkursu czuwały pomysłodawczynie i organizatorki tego przedsięwzięcia: panie Sylwia Ptasznik i Marta Bernadzikiewicz - Stępień. Kolejnych wykonawców zapraszał na scenę Damian Duda - przewodniczący Samorządu Szkolnego.
Uczestnicy konkursu walczyli o cenne nagrody ufundowane przez pana posła Ireneusza Rasia, wyżej wymienione instytucje, które objęły konkurs honorowym patronatem oraz Radę Rodziców Zespołu Szkół Gastronomicznych nr 1.
W czasie obrad jury uczestnicy konkursu mogli skosztować słodkich specjałów przygotowanych przez naszych uczniów, a następnie obejrzeli prezentację multimedialną dotyczącą naszej szkoły.
Decyzją jurorów najlepsze w kategorii pieśń patriotyczna okazały się śpiewające w duecie gimnazjalistki z Opatowca - Natalia Cabaj i Natalia Kurzyńska.
W kategorii poezja patriotyczna jury przyznało pierwsze miejsce Oktawii Wrzesień - uczennicy Gimnazjum w Kazimierzy Wielkiej. Oprócz nich do uroczystego finału, który odbędzie się 30 stycznia 2012 roku, zakwalifikowało się sześcioro półfinalistów z każdej kategorii.
Wielką radością jest dla nas niespodziewanie duża liczba uczestników konkursu, co świadczy o tym, że młodzi Polacy - uczniowie szkół gimnazjalnych doceniają patriotyzm, który jest przecież miarą wartości człowieka. Mamy nadzieję, że konkurs na stałe wpisze się w kalendarz naszych szkolnych imprez.

arrowZobacz zdjęcia ze strony www.muzeum-ak.krakow.pl 

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok