cypr W poniedziałek, 26 września, w naszej szkole gościliśmy uczniów i nauczycieli z zaprzyjaźnionej szkoły na Cyprze: Technical School w Paphos.
Wizyta odbyła się w związku z realizacją projektu Erasmusplus. Był to równocześnie pierwszy dzień pobytu gości z Cypru w Polsce. Od wtorku uczniowie rozpoczynają praktyki w renomowanych krakowskich zakładach gastronomicznych, z którymi współpracuje nasza szkoła.

Wizyta rozpoczęła się na świetlicy szkolnej. W imieniu Pani Dyrektor Barbary Brewczyńskiej Pani wicedyrektor Małgorzata Matysik oraz Pan wicedyrektor Andrzej Ptasznik i Pani kierownik szkolenia praktycznego Dorota Romańska uroczyście przywitali zaproszonych gości życząc im równocześnie miłego i udanego pobytu w Krakowie.
Po krótkiej projekcji filmu o szkole nasi uczniowie z klas: 4k, 4h i 2h/t opowiedzieli o tym w jakich zawodach kształci szkoła, o odbytych praktykach i stażach zagranicznych.
Następnie uczniowie z Cypru wzięli udział w kreatywnych warsztatach integracyjno-językowych prowadzonych przez p. Monikę Zacharską –Dudek i p. Agnieszkę Kosek-Kotulę.
Zdecydowanie największą atrakcją tych zajęć była nauka tańca – poloneza. Uczniowie z klasy 3c pod opieką p. Marty Żurek zaprosili gości do wspólnej zabawy. Trzeba przyznać, że w tak krótkim czasie Cypryjczycy – zarówno uczniowie jak i nauczyciele, z łatwością opanowali podstawowe kroki a efekt końcowy był rewelacyjny. Jeśli nie wierzycie, zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Polecamy również zapoznanie się z podstawowymi zwrotami w języku greckim, które znajdują się w załączniku. Mogą się przydać w niedługim czasie. …Już niedługo bowiem w naszej szkole rusza rekrutacja na staże na Cypr.