presow04.2019Między 1 a 5 kwietnia 2019 roku odbyła się wymiana uczniów i nauczycieli z zaprzyjaźnioną szkołą gastronomiczną w Preszowie na Słowacji. Gościliśmy uczennice klas kucharskich i kelnerskich pod opieką nauczycielek. Wymiana dotyczyła gastronomii i aspektów kulturalnych. Słowaccy goście mieli sposobność obserwowania zajęć Food Pairing w ramach projektu CKZ w temacie ,,Owoce morza” poprowadzonych przez p. Bogumiłę Podgórską.

Ponadto poznali polskie potrawy na zajęciach z grupami naszych uczniów pod opieką pań: Magdaleny Nosek, Bogumiły Podgórskiej i Eweliny Wiktorek. Śniadania i kolacje przygotowali uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycielek: Wandy Fundament, Seweryny Kurek, Magdaleny Nosek, Kingi Stachowicz, Alicji Wcisło i Eweliny Wiktorek. Goście zwiedzili też nasze zabytki: Wawel, Rynek Główny, Klasztor Cystersów i Muzeum Lotnictwa . pod opieką pań: Małgorzaty Kosek- Ankus, Agnieszki Kosek-Kotuli i Magdaleny Nosek. Obiecując sobie spotkanie za rok rozstaliśmy się w przyjaznej atmosferze.

» Zapraszamy do galerii zdjęć

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok