presovW dniach 19 - 23.10.2009 r. uczniowie klasy II c: Małgorzata Pluta i Joanna Szumiec oraz klasy II a Filip Maniak, Andrzej Kozera, Piotr Kucharski, pod opieką mgr inż. Alicji Wcisło i mgr inż. Seweryny Kurek, przebywali w Presovie na Słowacji. Celem wymiany między szkołami, która trwa już od wielu lat, było poszerzenie wiedzy na temat technik sporządzania potraw kuchni słowackiej oraz zapoznanie młodzieży z historią miasta i jego zabytkami. Podczas pobytu nasi uczniowie przygotowywali potrawy kuchni polskiej, uczyli się sporządzać potrawy słowackie, uczestniczyli w przygotowaniu sali konsumenckiej do obsługi gości oraz w obsłudze konsumentów. W wolnym czasie młodzież zwiedzała zabytki Presova oraz odwiedziła Górę Kalwarię.Wzięła także udział w wycieczce do Tatrzańskiej Łomnicy, gdzie zwiedzała hotel w którym przebywali na stażu uczniowie naszej szkoły. 

W tym samym czasie w naszej szkole gościliśmy ,,majsterki i żiakow” ze Szkoły w Presovie.

Oto harmonogram ich pobytu:
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok