• Librus logoBIP LogoFacebook logoIkona Instagram Logo Krakowa Godło Polski
Aktualności

Cukierniczy Majstersztyk – I miejsce!!!

Miło nam poinformować, że nasi uczniowie: Wiktor Kwiek, Gabriela Skalimowska, Michał Szor i Zuzanna Woźniak zajęli I miejsce w Kreatywnych Warsztatach Przedsiębiorczości XLX organizowanych przez Małopolskie Stowarzyszenie Kupców i Przedsiębiorców oraz Miasto Kraków.

Oznacza to, że 7 przedsiębiorców z Krakowa oceniło najlepiej pomysł naszych uczniów na założenie własnej firmy i byliby skłonni jako inwestorzy podjąć współpracę z tą firmą.

Warsztaty odbyły się w piątek 8 października 2021r., w Urzędzie Miasta Krakowa przy ulicy Brackiej 10. Celem warsztatów jest rozwijanie przedsiębiorczości i motywowanie uczniów do zakładania własnej firmy.

Uczniowie z klasy 4a pod opieką p. Agnieszki Kosek-Kotuli, postanowili założyć piekarnio – cukiernię o nazwie: „Cukierniczy Majstersztyk”. W trakcie 7-godzinnej rywalizacji z uczniami z innych szkół, przekonywali ekspertów, że ich pomysł jest najlepszy i możliwy do realizacji w praktyce. Przygotowali strategię promocji, plan finansowy oraz obszerną prezentację swojego pomysłu.

Eksperci ocenili wysoko nie tylko pomysł naszych uczniów ale również umiejętności organizacyjne, współpracy w grupie, planowania, pracy pod presją czasu oraz aktywnego słuchania.

Eksperci to przedsiębiorcy z Krakowa prowadzący, z dużym powodzeniem, działalność gospodarczą w różnych branżach. Warto dodać, że wśród siedmiu ekspertów trzech było z branży gastronomicznej.

Tym bardziej Gratulujemy!!! Życzymy sukcesów w realizacji pomysłu w praktyce!

Poprzedni artykułNastępny artykuł