• Librus logoBIP LogoFacebook logoIkona Instagram Logo Krakowa Godło Polski
Aktualności

Dzień 14 października w ZSG nr 1

Dzień 14 października w Zespole Szkół Gastronomicznych to wielkie święto. Wszyscy wiedzą, że świętujemy wtedy pamięć o powstaniu Komisji Edukacji Narodowej – pierwszego ministerstwa oświaty w Rzeczypospolitej oraz że jest to tradycyjny „Dzień Nauczyciela” . Dla nas jest to także Dzień Patrona Szkoły – majora Henryka Sucharskiego oraz dzień ślubowania klas pierwszych.
Z tej okazji już 10 października odbył się online- na platformie www.testportal.pl- szkolny konkurs wiedzy o Henryku Sucharskim dla klas pierwszych. Oto jego rezultaty:
I miejsce: Martyna Cieszyńska kl. 1o
II miejsce: Julia Stankiewicz i Szymon Białek kl. 1a
III miejsce: Maja Gadzina kl. 1h.
Uroczyste przyjęcie klas pierwszych do grona społeczności szkolnej odbyło się w piątek w dwóch turach . O godzinie 8.00 spotkanie zaczynały klasy: 1a, 1b, 1c, 1k i 1j, natomiast o 9.30 klasy: 1d, 1h, 1t i 1o.
Zgromadzonych na uroczystości uczniów klas pierwszych, wychowawców i dyrekcję witała przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego, która przybliżyła uczniom początki szkoły. Następnie przemawiała Pani Dyrektor witając serdecznie pierwszaków w gronie uczniów Zespołu i życząc im samych sukcesów w nauce oraz nawiązania wielu przyjaźni. Potem pod kierunkiem pana Tomasza Brachmana miało miejsce wprowadzenie sztandaru szkoły, odśpiewanie hymnu, uroczyste odczytanie roty ślubowania w obecności przedstawicieli klas . W końcu wszyscy z zainteresowaniem obejrzeli fragment filmu Wrzesień 1939 część 2 „A więc wojna” i wysłuchali montażu słowno- muzycznego poświęconego majorowi Henrykowi Sucharskiemu. Wzruszająca część artystyczna, przypominająca życiorys i niezłomną postawę naszego patrona, została przygotowana przez uczniów z klasy 2b, 2h, 3h, 4o, 4l pod kierunkiem pani Anny Główczyk. Zapewne wszyscy zapamiętają wykonane przez uczennice starszych klas fragmenty piosenki „Walczyk” Lilu& MMR (Panny Wyklęte). Spotkanie skończyło się wręczeniem dyplomów zwycięzcom konkursu oraz podziękowaniami.
Poprzedni artykułNastępny artykuł