• Librus logoBIP LogoFacebook logoIkona Instagram Logo Krakowa Godło Polski
Aktualności

Dzień Patrona Szkoły

Już 13 października w Zespole Szkół Gastronomicznych nr 1 świętowaliśmy pamięć o powstaniu Komisji Edukacji Narodowej- pierwszego ministerstwa oświaty w Rzeczypospolitej. W tym roku szkolnym ten tradycyjny Dzień Nauczyciela przypadał w sobotę, czyli w dzień wolny od nauki. W piątek obchodziliśmy też uroczyście Dzień Patrona Szkoły- majora Henryka Sucharskiego. Wtedy to odbyło się ślubowanie klas pierwszych.

Zgromadzonych w czasie uroczystości uczniów klas pierwszych, ich rodziców, wychowawców i dyrekcję powitała pani dyrektor Agnieszka Kosek – Kotula, życząc im samych sukcesów w nauce oraz niezapomnianych chwil w szkole. Następnie pierwszaków w szkole witali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. Potem pod kierunkiem pana Jacka Sternala miało miejsce wprowadzenie sztandaru szkoły, odśpiewanie hymnu, uroczyste odczytanie roty ślubowania w obecności przedstawicieli klas pierwszych . W końcu wszyscy z zainteresowaniem obejrzeli fragment filmu „Wrzesień 1939” i wysłuchali montażu słowno- muzycznego, poświęconego majorowi Henrykowi Sucharskiemu. Wzruszająca część artystyczna, przypominająca życiorys i niezłomną postawę naszego patrona, została przygotowana przez uczniów z klasy 2a, 2b, 2o, 3b, 4h pod kierunkiem pani Anny Główczyk. Zapewne wszyscy zapamiętają wykonane przez uczennice fragmenty piosenki „Walczyk” Lilu & MMR (Panny Wyklęte). Spotkanie skończyło się wręczeniem dyplomów zwycięzcom konkursu wiedzy o mjr. Henryku Sucharskim , który już 10 października odbył się online na platformie www.testportal.pl.  A oto jego wyniki:

I miejsce: Jakub Kamiński z klasy 1t

II miejsce: Maja Mroczek z klasy 1a

III miejsce: Diana Benkova z klasy 1c/i.

Klasy drugie, trzecie i czwarte świętowały Dzień Patrona Szkoły odwiedzaniem Miejsc Pamięci o II wojnie światowej w naszym mieście.

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł