• Librus logoBIP LogoFacebook logoIkona Instagram Logo Krakowa Godło Polski
Aktualności

Hotelarze i turyści na zawodowej wycieczce

W dniach 8-9 czerwca uczniowie z klas 3 h, 3t, 3p i 2h uczestniczyli w wycieczce do Zakopanego. Głównym celem wyjazdu była realizacja kursu pt. „Baza noclegowa i atrakcje turystyczne Polski południowej”.

Zakopiańska pogada najpierw postanowiła nas wystraszyć zapowiadając deszcze na przemian z burzami po to, aby później pokazać swoją przyjazna twarz. Słońce przegoniło chmury i mogliśmy zwiedzać. Wykaz kolejka na Gubałówka odbył się jeszcze w chmurach. Wizyta na najstarszym cmentarzu na Pęksowym Brzyzku przybliżyła postaci znane z lekcji języka polskiego i historii. Podobnie w Willi Koliba poznaliśmy styl zakopiański. Tuż obok gubałowskiego zbocza zlokalizowany jest jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich hotel: Kasprowy. Dziękuję życzliwości i fachowej wiedzy kierownictwa hotelu mogliśmy go nie tylko obejrzeć, ale także zdobyć garść przydatnych informacji i zawodowych ciekawostek. Obowiązkowa wizyta na Krupówkach wraz z zakupami oscypków zakończyła masz pobyt pod Tatrami.  Nocowaliśmy w hotel Ibis Style w Nowym Targu.  3* nowoczesny obiekt zaoferował nam nie tylko wygodne pokoje, ale także basen, jacuzzi. Po bardzo krótkim odpoczynku przyszedł czas na zajęcia teoretyczne i … Skoro kurs, to musi być też egzamin. Wszyscy zdali!

Drugi dzień przeznaczyliśmy na poznawanie oferty usługowej hotelu: pyszne śniadanie, rekreacja na basenie,. sale konferencyjne. Wreszcie można było poznać hotel patrząc od strony gościa. Po wykwaterowaniu realizowaliśmy ostatni punkt programu, wizytę w schronisku. Ale do schroniska trzeba dojść na własnych nogach;). Dotarliśmy do bacówki PTTK na Maciejowej, zjedliśmy ciepły posiłek i wracaliśmy uciekając przed deszczem.

Wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty, mapy atrakcji turystycznych województwa małopolskiego i dużą dawkę wiedzy o swoim regionie. A to wszystko sfinansowane ze środków unijnych, w ramach projektu Centrum Kompetencji Zawodowych.

Opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele: p. Joanna Brewczyńska- Sternal, p. Krzysztof Drabik, p. Marcin Podstawski.

Poprzedni artykułNastępny artykuł