• Librus logoBIP LogoFacebook logoIkona Instagram Logo Krakowa Godło Polski
Aktualności, Samorząd Uczniowski

Międzynarodowy Dzień Matematyki w ZSG1!!!!

Międzynarodowy Dzień Matematyki w ZSG1!!!!

Z tej okazji Samorząd Uczniowski naszej szkoły  przygotował prezentację pt.: Matematyka na talerzu oraz umieścił wzory matematyczne na szkolnych schodach prowadzących na I piętro.

Zachęcamy wszystkich uczniów do obejrzenia wystawy oraz utrwalania  wzorów matematycznych !!!

14 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Matematyki ustanowiony przez UNESCO w 2019 roku. Jako datę nowego święta nieprzypadkowo wybrano 14 marca – dzień znany już jako „Dzień Liczby Pi” (datę 14 marca w notacji amerykańskiej zapisuje się jako 3.14, co kojarzy się z przybliżeniem liczby π). Warto przypomnieć, że ten dzień jest także rocznicą urodzin Alberta Einsteina.

Co ma wspólnego matematyka z gastronomią??? Okazuje się, że bardzo dużo!

Kuchnia jest miejscem, w którym matematyka i gotowanie znajdują wspólny mianownik. Wystarczy pomysł i danie matematyczne gotowe: nieskończone spaghetti, urodzinowy tort z pierwiastkiem itp.

Nasi uczniowie wiedzą to najlepiej, kiedy na przedmiotach zawodowych uczą się jak obliczyć kaloryczność potraw, zapotrzebowanie na surowce, cenę posiłków.

Matematykę odnajdujemy nawet w poezji! Aby Was o tym przekonać na wystawie zamieściliśmy wiersz Wisławy Szymborskiej: „Liczba Pi”.

A może matematykę da się lubić?

Pozdrawiamy

Samorząd Uczniowski

Poprzedni artykułNastępny artykuł