• Librus logoBIP LogoFacebook logoIkona Instagram Logo Krakowa Godło Polski
Aktualności

Nie mamy sobie równych! Nasi uczniowie najlepsi na Giełdzie Papierów Wartościowych

Uczniowie klasy hotelarskiej 3h: Tomasz Szczurek, Magdalena Buczek, Natalia Małek i Kinga Młyńska zdobyli I miejsce w jubileuszowym finałowym etapie 20. edycji Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej, organizowanej przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) oraz Fundację GPW. Gośćmi honorowymi wydarzenia byli Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek oraz Justyna Orłowska, Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów.

W Finale nagrodzonych zostało pięć najlepszych Zespołów, które uzyskały najwyższe wartości portfela inwestycyjnego.

Główną nagrodę w konkursie odebrał utworzony przez uczniów zespół Rurki i spółka z Technikum Gastronomiczno-Hotelarskiego nr 10 w ZSG nr 1 w Krakowie. Zwycięska drużyna osiągnęła stopę zwrotu wynoszącą 17,23%, pokonując w rozgrywkach finałowych 26 innych zespołów z całej Polski.

  1. MIEJSCE: Rurki i spółka z wynikiem 17,23%!!!

Zanim jednak do tego doszło w I etapie uczniowie konkurowali z ponad 6 tysiącami zespołów, a w II etapie z 1749 drużyn z całej Polski. Pokonali zatem rekordową liczbę niemal 19 tysięcy innych uczniów!!!

Serdeczne Gratulacje!!!

                                                                                                          opiekun uczestników

                                                                                                          Katarzyna Barczyk

https://www.youtube.com/watch?v=baBE-G65I8U

Szkolna Internetowa Gra Giełdowa (SIGG) to projekt edukacyjny, składający się z gry inwestycyjnej i nauki przy pomocy platformy edukacyjnej. Uczestnikami są 2-4 osobowe zespoły inwestujące pod opieką nauczycieli. Każdy zespół dysponuje jednym rachunkiem inwestycyjnym i określoną kwotą wirtualnych pieniędzy. Uczestnicy korzystali ponadto z platformy edukacyjnej, gdzie mogli zdobywać potrzebną wiedzę na temat inwestowania oraz notowanych instrumentów.

Poprzedni artykułNastępny artykuł