• Librus logoBIP LogoFacebook logoIkona Instagram Logo Krakowa Godło Polski
Aktualności

Po raz ostatni DZIĘKUJEMY!


Odszedłeś cicho, bez słów pożegnania.

Tak jakbyś nie chciał swym odejściem smucić…

tak jakbyś wierzył w godzinę rozstania,

że masz niebawem z dobrą wieścią wrócić.

                                                      ks. Jan Twardowski


     Trudno jest żegnać Cię Pani Dyrektor, uświadomić sobie, że już nigdy nie usłyszymy Twojego głosu, nie spojrzymy w oczy, nie poczujemy uścisku Twoich dłoni. Zostawiłaś nas nieprzygotowanych, nieświadomych Twojej choroby,
w rytmie niedokończonych spraw i nieposkładanych myśli. Odliczałaś dni do Wigilii, czekałaś na nią, a my czekaliśmy na Ciebie. Nie doczekaliśmy się. Przy naszym szkolnym, wigilijnym stole pozostało puste miejsce, a w naszych sercach- jeszcze większa pustka.

     Swoją drogę zawodową rozpoczęłaś 1 IX 1978 r. w Zespole Szkół Gastronomicznych nr 2 przy ulicy Siennej,
a przez ostatnie 31 lat byłaś związana z Zespołem Szkół Gastronomicznych nr 1 w Krakowie. Przez 20 lat pełniłaś funkcję wicedyrektora, a od września 2019 r. byłaś dyrektorem naszej szkoły. Jak nikt znałaś jej potrzeby, bolączki
i cieszyłaś się z najdrobniejszych nawet sukcesów.

     Byłaś inicjatorką wielu przedsięwzięć, nauczycielem, wychowawcą z powołania, człowiekiem niezłomnego  ducha, ale i wielkiej wrażliwości. Siła i delikatność, stanowczość i pokora, godność i świadomość możliwości błądzenia, dyscyplina i pogoda ducha…. to tylko niektóre odcienie Twojej osobowości.

     Nadszedł czas, żeby ostatni raz powiedzieć: dziękujemy. Dziękujemy, że dane było nam z Tobą obcować. Dziękujemy za poświęcenie, zapracowane dni i wiemy to- nieprzespane noce. Dziękujemy za ogromny takt, poszanowanie człowieka, nieustanne zainteresowanie sprawami uczniów, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły.

     Dziękujemy za to, że mieliśmy możliwość spędzania z Tobą czasu. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie rozmowy,
a także za te urywane, często – kradzione kosztem swojego prywatnego czasu- komunikaty, maile, telefony. Dziękujemy, że niejednokrotnie potrafiłaś zmienić zdanie, byłaś otwarta na argumenty i  przyjmowałaś różnorodność stanowisk.

     Nie lubiłaś opuszczać szkoły. Przez ostatnie dekady zawsze byłaś obecna na rozpoczęciach, zakończeniach roku szkolnego, konferencjach, akademiach, szkolnych świętach i uroczystościach. Teraz nie możemy uwierzyć,
że opuściłaś nas tak niespodziewanie, nie w porę i na zawsze, ale wierzymy, że:  Nikt z nas nie żyje dla siebie i nikt nie umiera dla siebie (Rz 14,7 ). Droga Pani Dyrektor – odpoczywaj w pokoju!

Rodzinie i Bliskim składamy wyrazy głębokiego żalu i współczucia. Prosimy o połączenie w modlitwie wszystkich, którzy znali Panią Dyrektor Małgorzatę Matysik.

Dyrekcja, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi oraz uczniowie i rodzice
Zespołu Szkół Gastronomicznych nr 1 w Krakowie.

Poprzedni artykułNastępny artykuł