• Librus logoBIP LogoFacebook logoIkona Instagram Logo Krakowa Godło Polski
Samorząd Uczniowski

Pierwszy dzień wiosny! Jasność wygrywa z ciemnością :)

Szalejąca epidemia koronawirusa zmieniła nasze plany świętowania pierwszego dnia wiosny w szkole. Miały być lekcje odwrócone – to WY mieliście prowadzić zajęcia – wcielić się w rolę nauczycieli, a nauczyciele mieli być obserwatorami. Niestety wyszło inaczej…

Ale mamy nadzieję, że ten pomysł jeszcze zrealizujemy.
Póki co nie zapominajmy, że Ziemia wciąż krąży wokół Słońca, pory roku zmieniają się jak zawsze. Wraz z zimą zwykle odchodzą przeziębienie i grypa, może więc nowy koronawirus też pójdzie PRECZ!
Wiemy, że świat wielu z Was runął w gruzach lub stanął w miejscu. Nasze głowy pełne są myśli, rozkmin i dylematów. Boicie się o zdrowie i życie Wasze i Waszych bliskich i z niepokojem słuchacie wiadomości. To jedna z najważniejszych lekcji życia, jaką kiedykolwiek dostałam i Wasza z pewnością też.
Wiem, że denerwujecie się, nie mogąc wyjść na imprezę, siłownię, dyskotekę. Na pewno jesteście wściekli, że wiele wydarzeń zostało odwołanych i nie wiemy, jak długo to będzie trwało.  Może obawiacie się, jak będzie wyglądał dalej rok szkolny, a zwłaszcza Wy – Maturzyści. Rozumiemy Wasz wewnętrzny bunt i pytania dlaczego.
Tymczasem możliwe, że otrzymujecie właśnie największą Lekcję odpowiedzialności, Miłości i Życia w ogóle. Lekcję, która uczy, jak być CZŁOWIEKIEM i co najważniejsze – nie w teorii, nie z podręcznika, nie z lektur,  ale tu i teraz. To jest sprawdzian z życia, odpowiedzialności, człowieczeństwa, empatii.
Pomyślcie o Waszych rodzicach, którzy nagle stracili źródło dochodu lub ich możliwość pracy została mocno ograniczona i UŚMIECHAJĄ się do Was wiedząc, że nie mogą na zewnątrz okazywać niepokoju i smutku, by Was wspierać. Pomyślcie o lekarzach, pielęgniarkach, policjantach, kierowcach i wszystkich tych, którzy nie mogą zamknąć się w domach i siedzieć na wygodnej sofie z książką w ręku, lecz narażają swe życie w służbie innym, oni serio ryzykują swoim życiem dla nas!!
Rozejrzyjcie się wokół, może Ktoś potrzebuje Waszej Pomocy? A może po prostu pomożecie innym, nie wychodząc z domu, nie narażając życia i zdrowia swojego i innych.
To najważniejsza lekcja, która powinna nas nauczyć doceniać to, co mamy, co wydaje nam się oczywiste: Dom, Rodzinę, Przyjaciół.
Kochani uczniowie!!!! Razem na pewno damy radę! Wykorzystajcie ten czas, by BYĆ bardziej…

Z wyrazami szacunku
Opiekun Samorządu Uczniowskiego
Agnieszka Kosek-Kotula

Poprzedni artykułNastępny artykuł