• Librus logoBIP LogoFacebook logoIkona Instagram Logo Krakowa Godło Polski
Aktualności

Ślubowanie klas pierwszych

14 października 2021 r. w Zespole Szkół Gastronomicznych nr 1 świętujemy nie tylko pamięć o powstaniu Komisji Edukacji Narodowej- pierwszego ministerstwa oświaty w Rzeczypospolitej oraz tradycyjny „Dzień Nauczyciela”. Dla nas ten dzień jest to także Dzień Patrona Szkoły – majora Henryka Sucharskiego oraz dzień ślubowania klas pierwszych.

Z tej okazji już 8 października odbył się on-line (na platformie www.testportal.pl) szkolny konkurs wiedzy o Henryku Sucharskim dla klas pierwszych, który wygrali uczniowie z klasy 1h:

I miejsce: Joanna Mroczek,

II miejsce: Emilia Dobosz,

III miejsce: Michał Dębowski.

Uroczyste przyjęcie klas pierwszych do grona społeczności szkolnej odbyło się w czwartek w dwóch turach. O godzinie 8.00 spotkanie zaczynały klasy 1a i 1b, natomiast o 9.30 klasy 1d i 1h.

Zgromadzonych na uroczystości uczniów klas pierwszych, ich rodziców , wychowawców i dyrekcję witała Weronika Cisowska z Samorządu Uczniowskiego. Następnie przemawiała Pani Dyrektor Małgorzata Matysik, która podkreśliła, iż „pierwszaki” stają się wreszcie, w pełni świadomymi swych praw i obowiązków, uczniami naszej szkoły. Życzyła im samych sukcesów w nauce oraz nawiązania wielu przyjaźni. Wprowadzenie sztandaru szkoły, odśpiewanie hymnu, uroczyste odczytanie roty ślubowania w obecności przedstawicieli klas odbyło się pod kierunkiem pana Tomasza Brachmana. Następnie wszyscy z zainteresowaniem słuchali montażu słowno- muzycznego poświęconego majorowi Henrykowi Sucharskiemu. Wzruszająca część artystyczna, przypominająca życiorys i niezłomną postawę naszego patrona, została przygotowana przez uczniów z klas drugich i trzecich pod kierunkiem pani Anny Główczyk. Szczególnie poruszające okazało się wykonanie fragmentów „Walczyka Lilu” przez pięć ubranych na czarno uczennic. Utworzyły one żywy pomnik, poświęcony tym, którzy oddali życie w czasie II wojny światowej. Spotkanie zakończyło się wręczeniem dyplomów zwycięzcom konkursu oraz wystąpieniem Mateusza Kozery- nowego przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego.

Poprzedni artykułNastępny artykuł